העבודות להקמת קריית ההדרכה בצומת הנגב– יחלו בינואר 2012. כך בישר סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה לראש מועצת רמת חובב אנדריי אוזן במהלך סיור עבודה שערכו השניים בצומת הנגב בסוף השבוע שעבר

ההכנות לפתיחת העבודות להקמת קריית ההדרכה בצומת הנגב -- המוכרת כ"עיר הבה"דים" -– נכנסות להילוך גבוה. בסיור עבודה שערך סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר נווה בצומת הנגב בסוף השבוע עם ראש מועצת רמת חובב, אנדריי אוזן, הוא גילה כי על פי התכנית הנוכחית העבודות בשטח להקמת עיר הבה"דים יחלו באמצע חודש ינואר 2012.

אלוף נווה אמר לאוזן כי כל המערכות הצבאיות פועלות במלוא הקצב לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו ובימים אלה שוקדים על הכנת מערכת טיהור השפכים הגדולה שתהיה משותפת לרמת נגב ולקריית ההדרכה.

נווה הביע תקווה כי ראשי הישובים והערים השכנות ייערכו מצידם בהתאם כדי לעודד קליטה של משפחות קבע מקריית ההדרכה להשתקע אצלם שכן המערכת הצבאית לא תכפה זאת על המשרתים. בסיור השתתפו גם ראש מינהלת מעבר צה"ל לנגב תא"ל חזי משיטה ומנהל הפרוייקט של עיר הבה"דים סא"ל שלום אלפסי.

ראש מועצת רמת חובב אנדריי אוזן סיפר לאלוף נווה על ההכנות הקדחתניות שנעשות ברמת חובב להשלים את ההתחייבויות הן של המועצה והן של המפעלים למערכת הביטחון ולמדינה במסגרת הסכם הגישור המפורסם.

אוזן דיווח לאלוף נווה על הנחת אבן הפינה למחלף הכניסה לרמת חובב, אשר תקל על העומסים בדרך אל קריית ההדרכה וממנה. ובמיוחד הרחיב על בריכות האידוי הפרטניות שהמפעלים יחלו לכרות בקרוב כחלק מהסכם הגישור. אוזן סיפר לאלוף נווה על היקף העבודות המוערכות במאות מיליוני שקלים ועל המטה המיוחד שיוקם לרכז את כל העבודות.

האלוף נווה הביע את בטחונו כי ירוחם תשנה את פניה לטובה ותזכה לזריקת עידוד כלכלית משמעותית כתוצאה מהקמת קריית ההדרכה, אף יותר מכל ישוב אחר בנגב.

לבסוף לא הסתיר האלוף נווה את התפעלותו מהיוזמה של ראש מועצת רמת חובב אנדריי אוזן ושל ראש מועצת רמת נגב שמוליק ריפמן להקים לאורך כביש 40 מבאר-שבע ועד רמת נגב מסלול מיוחד לרוכבי אופניים.

האלוף נווה, בעצמו רוכב אופניים מושבע, אמר כי צה"ל יתרום את חלקו להצלחת המיזם וכי הוא עצמו מתכווין להיות בין הראשונים שיגיעו עם זוג אופניים כדי לבחון את המסלול החדש שישתרע לאורך כ-28 ק"מ, מפארק נחל באר-שבע עד פארק גולדה. יהיה זה מסלול רכיבת האופניים המוסדר והסלול הארוך ביותר בארץ.