סודן

(זכויות האדם)
יוצאי דארפור זכאים למקלט מדיני בישראל, צילום: אילוסטרציה

תדהמה ותסכול בארגוני זכויות האדם: חוות הדעת שנקברה – שקרים וטיוח שעלו בחירותם ובחייהם של מבקשי המקלט בישראל חשיפת חוות הדעת המקצועית על יוצאי חבל דארפור חושפת שיא חדש במערכת השקרים של משרד הפנים. חוות הדעת קובעת כי יוצאי דארפור זכאים למקלט מדיני בישראל, אך זו נקברה והועלמה כי היא סותרת את מדיניות הממשלה שלא להעניק מעמד פליט לאף אדם בישראל. בשנתיים שעברו, מבקשי מקלט רבים נשלחו לחולות או לעינויים בסודן.

(זכויות האדם)
מתוך הפלטפורמה האינטראקטיבית "לפענח את דארפור"

בעקבות חשיפת הראיות לשימוש בנשק כימי נגד אזרחים בחבל דארפור שבסודן, השיקה תנועת זכויות האדם הגדולה והוותיקה בעולם את הפלטפורמה האינטראקטיבית "לפענח את דארפור" שבעזרתה יוכלו תומכי/ות אמנסטי אינטרנשיונל לנתח צילומי לוויין של אלפי קמ"ר מהאזורים הנידחים ביותר של חבל דארפור שבסודן בעזרת הסלולרי, הטאבלט או המחשב האישי, ולסייע בזיהוי ראיות נוספות לפגיעה החמורה בזכויות האדם באזור

(זכויות האדם)

תחקיר שערכה תנועת זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל חושף ראיות מזוויעות לשימוש חוזר ונשנה במה שנראה כנשק כימי נגד אוכלוסיה אזרחית, שבה גם ילדים, על ידי כוחות ממשלת סודן, באחד האזורים הנידחים ביותר של חבל דארפור שבסודן בשמונת החודשים האחרונים.

(הדופק הפוליטי)

כנס שנערך השבוע עם יאיר לפיד במכללת תל- אביב יפו הוקלט ללא ידיעתו של לפיד. ההקלטה שהגיעה אל כתב 'מקור ראשון' ישי פרידמן, חושפת צדדים בלתי מוכרים של לפיד, שעורר תחושות אי נוחות בקהל כאשר אמר "צריך להחזיר את המסתננים לאפריקה"

(הדופק הפוליטי)

יו"ר השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, ח"כ דני דנון, פנה היום (ה') לשר החוץ, אביגדור ליברמן, בנוגע לכוונה לדחות את גירושם של המסתננים מדרום סודן: "אזרחי מדינת ישראל לא צריכים לסבול עוד מהרעה החולה שהביאו איתם המסתננים. המצב הקיים בדרום סודן לא מצדיק תופעות של אלימות ופשיעה בישראל", אמר דנון