במסגרת תרגיל העורף הלאומי 'נקודת מפנה 5' ערכו הבוקר ( ד') מתן וילנאי השר להגנת העורף ואייל אייזנברג אלוף פיקוד העורף סיור בתרגיל של חברת החשמל שנערך באתר של החברה, במסגרתו תרגלה החברה מספר תרחישי ביטחון שונים

את פני השר והאלוף קיבלו יו"ר דירקטוריון חברת החשמל אלוף (במיל') יפתח רון טל, מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן וצביקה חרפק סמנכ"ל חטיבת לוגיסטיקה וביטחון בחברה, שהדגישו בפני הנוכחים את הפעולות הננקטות להתמודדותה של חברת החשמל עם מצבי משבר ביטחוניים.

יצוין, כי בתרגיל הלאומי השתתפו פיקוד העורף, רח"ל (רשות החירום הלאומית) , משטרת ישראל וארגון כבאות והצלה.

במסגרת תרגיל עורף לאומי "נקודת מפנה 5" התכנסו הבוקר בעכו ראשי המכלולים והאשכולות בחירום בעיריית עכו השתתפו הבוקר בתדריך מקיף בנושא חירום. את התדריך פתח ראש העיר שמעון לנקרי שדיבר על חשיבות מוכנות והיערכות העירייה לשעת חירום.

לאחר מכן, הציג מנהל אגף הביטחון, הפיקוח ושירותי החירום בעירייה , יוסי לוצ'י את עבודת המטה בחירום, תוך התמקדות במשימות המכלולים השונים. בתדריך השתתפו בין השאר גם מנכ"ל העירייה פרג'י שמש, מפקד היקל"ר החדש רס"ן אלי סבן ומנהל רח"ל (רשות חירום לאומית) בצפון פריד סבאק.

עם הישמע אזעקת התרגול ירדו עובדי העירייה למקלט, שם קיבלו סקירה נרחבת מראש העיר וממנכ"ל העירייה על מוכנות הרשות לחירום. במקביל דאגה העירייה לפתוח בשעות הבוקר את המקלטים הציבוריים והפרטיים ברחבי העיר.

מחר, יום חמישי ה-23 ביוני תשתתף העיר עכו בתרגיל תר"ח (תחנת ריכוז חללים) של רשות החירום הלאומית, פיקוד העורף ומשטרת ישראל. התרגיל יתקיים במרכז הטניס האזורי, שם יבוצע הליך של זיהוי "הגופות" ואישורם לקבורה.