ח"כ מגלי והבה המייצג את הכנסת בדיוני נשיאות האסיפה למען הים התיכון (parliamentary assembly of the Mediterranean), המתקיימים בימים אלה בעמאן, מסר כי הנציג הפלשתיני הודיע במהלך הדיונים כי המשא ומתן בין ישראל לרשות ימשך עד חודש מרץ

שר החוץ הירדני נאסר ג'ודה שסקר את מתווה השיחות, התייעץ עם המשתתפים כיצד לסייע לצדדים להגיע להסכם עקרונות עד סוף השנה. "הדיונים היו עניינים", מסר ח"כ והבה, המשמש כסגן נשיא האסיפה "וניכר רצון האסיפה לשתף פעולה עם שליח האו"מ לקוורטט ולשיחות השלום, רוברט סיריי".

ח"כ והבה השתתף בישיבת נשיאות האסיפה למען הים התיכון בעמאן שבירדן כאורחו של נשיא האסיפה חבר הסנאט מר פאיז טראונה (ראש ממשלת ירדן לשעבר). בישיבה נכחו גם חברי הנשיאות מאיטליה, צרפת, פורטוגל, ישראל, הרשות הפלסטינית ותורכיה.

ח"כ והבה בירך על החזרה לתהליך השלום, אולם מתח ביקורת על מדיניותה של ממשלת ישראל הנוכחית ושל הרשות הפלסטינית, שאין להם את היכולת להתעלות מעל המחלוקות ולחזור למשא ומתן למען השמירה על מה שהושג עד כה בין הצדדים.

לדבריו, "מעולם לא הופסק המשא ומתן הישיר בין הצדדים, עד לתקופת כהונתה של הממשלה האחרונה ויש לדבר השלכות שאין לדעת לאן יובילו בעתיד, בעיקר בכל הנוגע לסוגיית פתרון שתי המדינות". הוא הוסיף כי הדיונים כללו את תכנית העבודה לשנה הקרובה, אביב העמים הערבי, השינויים והדרכים להתמודדות אתם ברמה הפרלמנטרית.