ח"כ ד"ר נחמן שי (קדימה) נוסע להשתתף בועידת הג'יי-סטריט, ארגון יהודי ארה"ב המזוהה עם השמאל,  שתיערך בסוף השבוע בוושינגטון. "זוהי ועידה של ארגון יהודי לגיטימי שנמצא בשמאלה של המפה הפוליטית. עמדותיו בנושאים הקשורים למדיניותה של מדינת ישראל אינן בהכרח מקובלות עלי. יש לי מחלוקת עם מנהלי הארגון והבהרתי להם את דעותיי." אומר שי

שי אומר כי: "כשאהיה שם, בכוונתי לומר להם דברים ברוח זו. אבל, אנו חייבים לקיים דיאלוג עם יהודים באשר הם, ובמקרה זה, יהודים אמריקנים תומכי ישראל. אם אלפי יהודים מתכנסים לדון על מדינת ישראל ועל יחסיה עם ארה"ב, לא ראוי להחרים אותם."

"אני וחברי כנסת נוספים נגיע לשם על מנת לקיים דיאלוג. להחרים, לא להופיע, להחריג אותם או למדר אותם, זו לא דרכי ולא דרכנו. צריך לחשוב איך מכילים את ארגון הג'יי - סטריט לתחומי ההסכמה הלאומית ולקיים איתם תקשורת. דעותיהם לגיטימיות כמו של ארגונים אחרים". אומר שי.

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) מגיב לנסיעתם של חברי מפלגתו לכנס הג'יי סטריט ואומר: "הזדהות והשתתפות בכנס של ארגון יהודי פרו פלסטיני החותר תחת האינטרסים של מדינת ישראל,  כמוהו כמעשה חבלה במדינה, הציניות שבניצול זהותם היהודית של חברי הג'יי סטריט, לקידום אג'נדה פוליטית מדינית היא התערבות גסה בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל,  ומערערת  ופוגעת בחיוניות זיקת העם היהודי למולדתו"

עוד אמר שנלר: "על אישי ציבור וחברי כנסת ישראלים הנאמנים למדינה לבטל השתתפותם בכנס ולבחון את המשך קשריהם עם ארגון לעומתי זה"