כלים

קברו של הרב נחמן מאומן יעשה עלייה? ח"כ דני דנון פנה לרה"מ, בנימין נתניהו בכדי להעלות את עצמותיו של הרב נחמן מאומן למדינת ישראל. בשנה האחרונה צוינו 200 שנה לפטירתו של הרב נחמן מאומן. תורם פרטי מוכן לממן את העלאת עצמות הרב למדינת ישראל

היכל קבר הרבי נחמן מברסלב

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון, פנה היום (ד'), לרה"מ בנימין נתניהו, בכדי שיעלה בפני נשיא אוקראינה שיבקר מחר בארץ, את נושא העלאת עצמות הרב נחמן מאומן לארץ: "מאות אלפי מאמינים מישראל, שאין בידם את היכולת הכלכלית להגיע ולהתפלל בקברו של הרב, יוכלו לממש את אמונתם". בדברי הפניה העביר דנון, כי תורם פרטי מוכן לשאת בכל הוצאות העלאת העצמות וכי ביקורו של נשיא אוקראינה בישראל, מהווה הזדמנות היסטורית להעלאת עצמות הרב.

הרב נחמן מאומן, שנולד ב 4 באפריל 1772, ונפטר ב- 16 באוקטובר 1810, היה מייסד חסידות ברסלב ונחשב לאחד מסמלי היהדות המובהקים והמוכרים ביותר בישראל.

הרב נחמן מאומן- הידוע גם בשם הרבי מברסלב, ביקר בישראל ב- 1798, והביקור היווה נקודת מפנה באמונתו, כאשר לאחר הביקור אף אמר לא לצטט את דבריו מלפני ביקורו.

רבי נחמן מברסלב דגל בשיטה הגורסת כי יש לקרב כל יהודי באשר הוא, והבטיח בצוואתו כי כל אדם אשר יגיע להתפלל בראש השנה על קברו יוציא אותו מייסורי הגיהינום אפילו אם יצטרך "למשוך אותו בשתי פאותיו". בפנייתו לרה"מ אמר דנון: "יש לנו הזדמנות נדירה לעשות צדק עם הרב נחמן מאומן, אשר ארץ ישראל הייתה כל כך חשובה לו. העלאת עצמותיו לארץ תהייה תעודת כבוד היסטורית למדינת ישראל- ביתה של העם היהודי" אמר דנון.

התורם האנונימי, הבהיר כי הוא מוכן להשקיע כל סכום שיידרש בכדי להביא את עצמות הרב לקבורה במדינת ישראל. ח"כ דנון, כבר החל בבחינת מקומות להעלאת העצמות, והר הזיתים בירושלים, מהווה מיקום פוטנציאלי מרכזי.