נחמה ריבלין

(חדשות הבריאות )
צילום: אליצור ראובני

אמש התקיים האירוע השנתי למושתלי ריאות אליו הגיעו מאות מושתלים ובני משפחותיהם לחגוג את החיים החדשים שקיבלו במתנה. בבילינסון, בית החולים היחיד בישראל שמבצע השתלות ריאות, מקווים כי לאירוע בשנה הבאה יצטרפו 95 החולים שנמצאים ברשימת ההמתנה להשתלה. הגברת נחמה ריבלין , רעיית הנשיא ומטופלת של פרופ' מרדכי קרמר, הגיעה לכבד בנוכחותה את המושתלים ואת פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מכון הריאות בבילינסון.

(חדשות הבריאות )
יו"ר הכפר השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן" אלוף (מיל') דורון אלמוג: "בית החולים השיקומי הראשון בדרום נותן מענה למיליון תושבי הנגב

היסטוריה בנגב- הונחה הבקר אבן הפינה לבית החולים השיקומי הראשון בדרום בכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן" במעמד שר הבריאות יעקב ליצמן ורעיית הנשיא נחמה ריבלין. לאחר שנים רבות בהן מעל ל-800 אלף תושבי הדרום סובלים ממחסור חמור ביותר במיטות לאשפוז שיקומי ונאלצים לנסוע עד למרכזי שיקום כמו תל השומר או בית לוינשטיין במרכז הארץ בכדי לקבל את זכותם הבסיסית – לקבל שירותי רפואי שיקומי, הונחה הבוקר אבן הפינה לבית החולים השיקומי הראשון בדרום: בכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן".

(בעלי חיים)
רעיית נשיא המדינה שחררה לטבע את הנשרים "נחמה ורובי" בטקס לציון 20 שנה ל"פורשים כנף", בחי-בר כרמל. צילום: שטיינר

רעיית נשיא המדינה שחררה לטבע את הנשרים "נחמה ורובי" בטקס לציון 20 שנה ל"פורשים כנף", בחי-בר כרמל. נחמה ריבלין: "אנחנו עומדים לפני הכחדת הנשרים בארץ ישראל, יש לוודא שהנשרים אינם משוחררים אל מותם- להשקיע ולהגביר את האכיפה והחינוך כדי שהטבע הישראלי, יאפשר קליטה וקיום של חיות בר גדולות"

(תרבות)
רעיית נשיא המדינה עם עהד ולילך, אשר משתתפות בפרויקט. צילום : משה שי

רעיית נשיא המדינה נשאה היום דברי ברכה בפתיחת תערוכת "שונים ביחד". רעיית הנשיא: "אנחנו לא צריכים להיות זהים כדי להיות שווים, עולם צבעוני ומגוון הוא עולם יפה יותר, טוב יותר- אסור לנו לתת לדעה הקדומה לנצח"

( מתגייסים למען הקהילה)
נחמה ריבלין עם בוגרות ''בית רות''. צילום: דוברות בית הנשיא

רעיית הנשיא נפגשה עם נערות ובוגרות "בית רות", בית חם לנערות בסיכון. הגברת ריבלין לנערות: "אתן ההוכחה לכך שאסור להיכנע, שאין לקבל את הקושי בחיים כגזרת גורל ולשקוע לתוכו"

(הדופק הבטחוני)
צילום: תומר רייכמן/לע"מ

רעיית הנשיא נפגשה לכבוד החג עם חיילות בודדות המשרתות בצה״ל כלוחמות והפתיעה אותן במפגש עם הוריהן שהגיעו לחוג איתן את הפסח בארץ. נחמה ריבלין: ״אני מעריכה כל כך את הבחירה שלכן, את המסירות שלכן. אתן, בעיניי, נשים אמיצות- כולכן, למרות גילכן הצעיר, מעוררות השראה״

(אמנות)
הציור ''הרצל'' של מנשה קדישמן בבית הנשיא

נשיא המדינה ורעייתו קיבלו את היצירה "הרצל" של האמן מנשה קדישמן מבני משפחתו לתצוגה בבית הנשיא

(בארץ)
מימין לשמאל: איה שמאי חברתו של רב סרן חגי ביבי ז"ל, צביה ביבי אמו של רב סרן חגי ביבי ז"ל, ליאורה חסון אמו של רב סמל (מיל.) גיא שנפל במלחמת לבנון השנייה, שלומית פרץ רעייתו של רב סרן אלירז ז"ל, מרים פרץ אמו של אלירז ז"ל, סוזנה שיפנבאואר אמו של אלוף משנה דני ז"ל שנפל באסון המסוקים ברומניה, מיקי גולדווסר אמו של רב סמל ראשון אהוד גולדווסר ז"ל, ד"ר יעל שיפנבאואר אלמנתו של דני ז"ל, רעיית נשיא המדינה הגב' נחמה ריבלין, מרים גומז אמו של הטייס  סרן דניאל גומז ז"ל, שרית גומז רעייתו של דני גומז ז"ל, אביבה פלקסר אימו של רב סרן ארז שנפל באסון המסוק לפני 3 שנים, אלמנתו מירב ומנכ"לית ומייסדת העמותה, עירית אורן גונדרס. צילום: "שני צלמים"

רעיית נשיא המדינה, הגברת נחמה ריבלין, נשאה דברי ברכה היום בפתח מפגש של עמותת 'אור למשפחות'- בו לקחו חלק אימהות שכולות, אלמנות ובנות זוג שאיבדו את יקיריהן במהלך שירותם הצבאי. ריבלין אמרה: אמרה: "לא פעם גם החֶבְרַה מצפה מהאם, מהכלה, מהחברה, מבת הזוג, להסתגר, להתבודד, לא להתאפר, לא לצבוע את השיער, ללבוש את צבע השכול. כאילו מראית העין מעידה במשהו על שבר הלב. אבל אסור לכן לוותר, אלו החיים שלכן, אלו הבחירות שלכן, זו זכותכן לבחור אחרת, מגיע לכן. ללא עידוד אי אפשר."