הערב (25.05.11) התקיים באוניברסיטת תל-אביב מפגש סטודנטים בהשתתפות נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט. הכנס נערך במסגרת ישיבת תא הסטודנטים "הדור החדש". כ- 280 סטודנטים ואנשי סגל אוניברסיטת תל-אביב השתתפו במפגש עם נועם שליט, שנערך הערב בקמפוס האוניברסיטה

במהלך הכנס, שליט התייחס לסוגיית בנו, החייל החטוף גלעד שליט. "שואלים היכן הערכים, הרעות, הערבות ההדדית. האם אלו רק מילים שטובות לטקסים ביום העצמאות? תחשבו על כל מה שהספקתם לעשות בחמש השנים האחרונות. להשתחרר מהצבא, לצאת לטיול בחו"ל, להתחיל ללמוד, לגלוש בפייסבוק. גלעד לא יודע מה זה פייסבוק בכלל. גלעד נטוש בחשכה חמש שנים ואין לנו מידע לגביו. חמש שנים ללא ליטוף, ללא מרק חם של אמא, ללא חיבוק".

"אנו דורשים להחזיר את גלעד. ידענו לעשות זאת בעבר ונדע לעשות זאת בעתיד. חייבים לעשות זאת לפני שיהיה מאוחר מדי. המחיר הוא תולדה של משא ומתן לא מוצלח שניהלו ממשלות ישראל לאורך השנים והיעדר מנופי לחץ שלא יודעים להפעיל על מי שמחזיק בגלעד", אמר.

בדבריו התייחס לאמירות שהשמיעו בכירי מערכת הביטחון עת פרישתם: "יפה שראשי מערכת הביטחון מודים בכישלונם, אבל היחיד שמשלם את המחיר בבדידותו בכלא בעזה הוא גלעד".

בנוסף, התייחס למאמציו של ראש הממשלה להשבת גלעד: "עד היום ראשי הממשלות בחרו שלא להחליט. לראש הממשלה שלנו, בין אם בחרנו בו ובין אם לאו, יש תשובה לכל שאלה".

כמו כן, בכנס דיברו נציגות ארגון "אמהות למען גלעד", שציינו כי בכוונת המטה להעלות מדרגה באם לא ייראה בקרוב "אור בקצה המנהרה".

מזכיר תא "הדור החדש", נועם פורר, התייחס בדבריו למחיר. "המילים 'עסקה' ו'מחיר' לא רלוונטיים ולא קשורים לשיח הזה. אסור לטעות בשל הצניעות והעדינות של המשפחה – המאבק שלהם נוגע בשורשי האתוס הציוני וכולנו צריכים להיאבק למען השבתו של גלעד הביתה. אני מקווה שכבר בישיבת התא הבאה, נועם שליט יישב בקהל, ואורח הכבוד יהיה גלעד".

תא הדור החדש הוא ההתארגנות הסטודנטיאלית האידיאולוגית הגדולה והפעילה באוניברסיטת תל-אביב ובישראל כולה, והיחיד אשר חרט על דגלו את ערכי המעורבות החברתית ואחריות הסטודנטים לעתיד החברה והמדינה.

בתא הדור החדש חברים סטודנטים מכל חוגי הלימוד, מתואר ראשון ותארים מתקדמים, המאמינים כי תפקידו הראשון במעלה של גוף סטודנטיאלי, בד בבד עם העמידה הבלתי מתפשרת על האינטרסים של ציבור הסטודנטים, הוא החתירה למיצוב ציבור זה כציבור ערכי, משכיל ומעורב המוכן לבצע את ייעודו: להיות הדור החדש של החברה בישראל.