נהיגה בשכרות

(תשתיות)
צילום: אור ירוק

הסברה מועטה ופחות אכיפה - כל נהג שני מודה: שתיתי אלכוהול ונהגתי. 53% מהירושלמים לעומת 43% מהתל אביבים הודו כי שתו ונהגו בשנה האחרונה ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "חייבים להוסיף 300 ניידות ו-300 שוטרים באופן מידי כדי להגביר את ההרתעה וההבנה אצל נהגים כי מי ששותה אלכוהול ועולה על ההגה, סיכוי גבוה שייתפס וישלם מחיר כבד"

(מנהלי)
עוה"ד חנה דוד. צילום: מירי נחמיאס

הנהג נתפס נוהג במצב שכרות וטען להגנתו: "לא שתיתי אלכוהול מאז חתונת אחותי". כתב האישום נגדו בוטל בגלל מחדלי המשטרה. באחד מימי השבת של ינואר 2016, הציבה המשטרה מחסום שוטרים עם מכשיר ינשוף בכביש 1 באיזור מעלה אדומים. בשעה 16:30 אחר הצהריים עיכבו השוטרים נהג – ובבדיקת הינשוף עלה כי ריכוז אלכוהול באוויר הנשוף שבראותיו עומד על 355 מיקרוגרם – כמות החורגת מהמותר על פי החוק בעבירת נהיגה בשכרות.

(עורכי דין)

נתפסתם נוהגים בשכרות? אם כן חשוב שתדעו כיצד להתנהל כדי להפחית את ההשלכות הנובעות מכך. כדי להבין את חומרת המצב כדאי שתדעו כי מי שנוהג תחת השפעת אלכוהול עלול להגיע למצב של פסילת רישיון למשך שנתיים ואף עלול למצוא עצמו במאסר. לכן, אם נתפסתם נוהגים בשכרות חשוב שתדעו מה עליכם לעשות בכל שלב. מרגע הבדיקה ועד לבית משפט (אם תגיעו למצב כזה) וכמובן שיש לזכור כי אחד הזכויות החשובות ביותר שלכם שאתם יכולים ליצור קשר עם עו"ד המומחה בנהיגה בשכרות כבר מהשלבים הראשונים.

(דעות)

לפני כשנה נדרסה שחר גרינשפן, נערה בת 12 מנתניה, על ידי נהג שיכור. כיום שחר משותקת בכל גופה ורק עפעפיה נעים. לאחר שקיבל את "עסקת הטיעון", גזר בית המשפט על הנהג הדורס, 1000 שקלים קנס ועבודות שירות. בכל מהלך המשפט לא דאגו לידע את המשפחה וניסיונותיה להיפגש עם התובעת המשטרתית עלו בתוהו

(בארץ)

חה"כ חמד עמאר (ישראל ביתנו), יו"ר השדולה למאבק בתאונות הדרכים בכנסת, הגיב להחלטת ביהמ"ש לתעבורה בירושלים להעלות את רף אכיפת השכרות ב 66% , והגדיר אותה כ"במקרה הטוב, מקוממת". "אנחנו הורסים במו ידינו את יכולת ההרתעה, האכיפה והענישה שלנו." אמר עמאר