קרדיט : שאטרסטוק

רבים חולמים בשלב כלשהו בחייהם לפתוח פאב. הרצון לפתוח עסק קטן שיהפוך חלום להנאה מציאותית, מוביל צעירים רבים לחשוב על הקמת מקום מלא באווירה טובה, פאב עם מחירים שווים לכל כיס, אשר אפשר יהיה להרוויח ולהתקיים ממנו בכבוד. ואכן, יש המעזים ופותחים מקום קטן ונחמד, אך באותה המהירות פאבים אחרים נסגרים מפאת חוסר הצלחה. פאב יכול להצליח ולהיות רווחי ובו בעת יש סיכונים ועלויות שצריך לקחת בחשבון. הסוד, הוא לדעת לנהל אותו נכון!

קרא עוד...

הוספת בית מעץ לחצר

ישנן דרכים רבות לשדרג את הנכס ולהעלות את הערך שלו. הוספת בית מעץ לחצר היא אחת מהן. מה היתרונות של בית מעץ? ומה חשוב לבדוק רגע לפני שיוצאים לדרך? ריכזנו עבורכם את עיקר הדברים.

קרא עוד...

לוח סילוקין, כשמו כן הוא, מבטא את אופן החישוב המימוני של סילוק ההלוואה. אופן החישוב מוצג בטבלה הנקראת לוח סילוקין. בישראל יש שני סוגים עיקריים של לוחות סילוקין באמצעותם הגופים הפיננסיים מחשבים החזרי הלוואות. לוח שפיצר ולוח סילוקין רגיל. בלקיחת משכנתא רוב הבנקים מציגים כברירת מחדל את לוח שפיצר.

קרא עוד...

קרדיט הדמיות: הרשות להתחדשות עירונית.

לראשונה תוקצה קרקע משלימה לטובת פרויקט פינוי בינוי ברחובות שתאפשר את זירוז הפרויקט- כך הוחלט  בישיבת הנהלה של רשות מקרקעי ישראל,   בהשתתפות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

קרא עוד...

המשרביה היא ללא ספק אחת המגמות היותר בולטות במסגרת עולם העיצוב והבנייה. מדובר על אלמנט עיצובי אשר יש לו גם מטרות פרקטיות שונות ועל כן הוא כל כך מוצלח ומבוקש בקרב בעלי בתים רבים. המשרביה מגיעה אלינו ממדינות האיסלם ותפקידה המקורי היה לבצע הפרדה בין חלקו הפנימי של הבית לזה החיצוני. במדינות איסלמיות רבות מזג האוויר החם והשמש אשר נמצאת בשמיים שעות נוספות היוו אתגר לאנשים אשר התגוררו בבתים. מכיוון שלא היתה עדיין מערכת מיזוג, המציאו את המשרביות שאפשרו כניסת אור אל החללים הפנימיים של הבית אגב יצירת דיסקרטיות מסוימת ותחושה של פרטיות ונוחיות.

קרא עוד...

קרדיט : Shutterstock

תל אביב היא בירת הצעירים הבלתי מעורערת של ישראל - אך מחירי הדיור הגבוהים בה מאלצים רבים מהם למצוא את משכנם בשכונותיה הרחוקות יותר, ואף בערים הסמוכות.

קרא עוד...