מתנדבים גרמנים מצאצאי הנאצים הגיעו לסייע לשיקום חיפה מהשריפות

18 גרמנים מסקסוניה, מרביתם מצאצאי הנאצים, הגיעו השבוע לחיפה בהתנדבות כדי לסייע בשיפוץ המרכז היהודי- ערבי בבית הגפן ולשקם את הריסות השריפה קבוצת מתנדבים מהעיר סקסוניה שבגרמניה פועלת בימים אלה לשיפוץ המרכז היהודי ערבי בית הגפן בחיפה ולשיקום נזקי השריפה.

קרא עוד...

אות הוקרה למנכ"ל "אדמה מכתשים" מעמותת צ.ל.ש

אות הוקרה למנכ"ל "אדמה מכתשים" מעמותת צ.ל.ש לקידום השחמט בישראל. בטקס חגיגי שהתקיים בשבוע שעבר במוזאון תל אביב לאמנות קיבל דוד בן סימון, מנכל אדמה מכתשים אות הוקרה על פועלה של החברה למען קידום לימודי השח-מט בישראל.

קרא עוד...

חבר תא המשמר החברתי ביישוב, אוסאמה זאיט, אמר כי הוא נאבק כהורה במשך שנים כדי לשפר את מצב החינוך בכפר

המשמר החברתי החל לפעול בג'סר אל-זרקא המשמר החברתי – עמותת מתנדבים הפועלת לקידום מדיניות חברתית ואזרחות פעילה – מתחיל בימים אלה לפעול ביישובים יהודיים וערביים בזירה המקומית, ולאחרונה החל לפעול בכפר ג'יסר-אל-זרקא, הכפר הערבי היחיד השוכן על חוף ים.

קרא עוד...

אירוע בר ובת מצווה שארגן  בירושלים וועד עובדי חברת החשמל במרחב הצפון לילדי נפגעי פעולות האיבה. צילום- יוסי וייס

הוועד הצפוני של עובדי חברת החשמל בראשותו של יעקב דבידה קיים בשיתוף עם הנהלת החברה וארגון נפגעי פעולות האיבה, אירוע בר/בת מצווה ברחבת הכותל המערבי בירושלים לילדי נפגעי פעולות האיבה ביחד עם בני משפחותיהם בירושלים ובהמשך, התקיימה קבלת פנים בבית הנשיא ומפגש עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה. יו"ר ועד עובדי חברת החשמל במרחב הצפון יעקב דבידה שלח את ברכתו לילדי המצווה ובירך על הקשר רב השנים בין ארגון נפגעי פעולות האיבה לחברת החשמל

קרא עוד...

מדור חיפוש קרובים גרסת רמב"ם: מכירים את התינוקת שבתמונה? צרו קשר

מדור חיפוש קרובים, גרסת רמב"ם: מכירים את התינוקת שבתמונה? לציון 78 שנים להקמתו, פתח ארכיון רמב"ם לאחרונה תיקיות מסמכים ישנות משנותיו הראשונות, כחלק מפרויקט השימור הגדול שמתקיים בביה"ח וחשף לראשונה מסמכים שטרם קוטלגו. מכירים את התינוקת שבתמונה?

קרא עוד...

מעצב הפאות אלי כהן: מה שהחל כפינת טיפול התנדבותית קטנה בקצהו של המסדרון המחלקה התפתח ברבות השנים למספרה תוססת ושוקקת חיים, בה הצוות המקצועי כולו מרגיש שליחות בהפעלתה

המספרה האונקולוגית של אלי כהן נולדה כרעיון במוחו, בצל האובדן האישי והכאב הפרטי שלו והם אלה שהביאו את כהן לרצות להתנדב ולהיות לצידן של "הלוחמות" במחלתן. "הקמתי בשיתוף עם המרכז הרפואי סוראסקי – איכילוב לפני 15 שנה את המספרה במחלקה האונקולוגית אשפוז יום.

קרא עוד...