משרד השיכון

(נדל"ן)
תמונה: אילוסטרציה

עיקרי ההחלטות שהתקבלו אתמול בישיבת מועצת מקרקעי ישראל בראשותו של שר האוצר מר משה כחלון המועצה קבעה: יזם יתחייב לסיים בניה בתוך 4 שנים מאישור העסקה .

(תשתיות)
צילום: אילוסטרציה

הקבלנים לוחצים, המהנדסים עוצמים עין, הרשויות נמנעות מאכיפה והמדינה, כנראה שלא אכפת לה, הכסף חורץ גורלות ומסקנות ועדת זיילר לא מעניינו של שום משרד ממשלתי, כל משרד מטיל האחריות על משרד אחר ובינתיים? אנשים נהרגים. אנשים שיוצאים לעמל יומם מסתכנים ומסכנים גם ילדים בדרכם לבית הספר. משפחות נהרסות והחרפה של סטנדרט פיקוח לקוי בישראל הפך לנורמה.

(זכויות האדם)
כבל: "המדינה לקחה את חוק הדיור הציבורי ובמקום לעשות טוב ריסקה אותו לגמרי ומשרד הבינוי והשיכון לא יכול להתחבא מאחורי הגופים המשכנים"

ועדת הכלכלה התכנסה לישיבה דחופה לטיפול בפינוי משפחות מהדיור הציבורי; היו"ר כבל: נשקול שימוע ציבורי גם בעניין הזה. אחת המפונות סיפרה לוועדה על המקרה הקשה שלה ואמרה: אזקו את הבת שלי – לא בשביל זה יש משטרה; לאחר מכן היא אף התעלפה מהתרגשות וקיבלה טיפול רפואי במקום. ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, דנה היום במקרה של אם חד הורית שנזרקה, יחד עם שתי בנותיה, מדירת דיור ציבורי בבאר שבע לרחוב.

(הדופק הפוליטי)
שר האוצר כחלון:  "מחיר למשתכן" הפכה מרעיון למציאות

משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון מפרסמים את הנתונים הסופיים של שנת 2016: שיא של כל הזמנים בשיווק קרקעות: במהלך שנת 2016 פורסמו לשיווק 71,702 יח"ד כאשר היעד הממשלתי לשנה זו עמד על 55,000 יח"ד. תכנית 'מחיר למשתכן': במהלך השנים 2015-2016 שווקו במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" 70,349 יח"ד. 27,201 יח"ד נמכרו לקבלנים. תכנון: במהלך שנת 2016 תוכננו כ- 100,000 יח"ד בהתאם ליעד שנקבע בהחלטת הממשלה.

(אזרחי)
עו"ד עמנואל יוזוק

משפטנים: "החוזה מול הדיירים בפרויקט מחיר למשתכן בראשל"צ עמוס בתנאים מפלים – ומאפשר לקבלן להרוויח מהדחת זוכים בהגרלה ומכירת דירתם"כ-150 זוכים בפרויקט מחיר למשתכן בראשון לציון, פנו לאחרונה לעו"ד עמנואל יוזוק ממשרד יוזוק-מלכין-אשל - על מנת שיבחן את החוזה והמפרט הטכני של המכרז – וזאת עקב אי בהירויות רבות בניסוחים שהובאו בו. לדברי עו"ד יוזוק, הוא ניסה להגיע למו"מ עם הקבלן ומשרד השיכון, אך לצערו לא זכה לשיתוף פעולה, ופגמים רבים נותרו ללא מענה בחוזה.

(כלכלה צודקת)

יום הדיור בכנסת* *הכנסת מציינת היום את יום הדיור בשורה של דיוני ועדות, דיוני מליאה וכנס מרכזי בנושא הדיור הציבורי*. *ח"כ דב חנין, יו"ר עמית שדולת הדיור: "משבר הדיור הוא תוצאה של מדיניות ממשלתית.

(כלכלה צודקת)

שר השיכון אורי אריאל: בני מקום הם הקטר שימשוך אחריו צעירים נוספים לפריפריה ולכן חובה עלינו לסייע להם

(נדל"ן)

במשרד האוצר נקבעה הדרך להוציא מכרזי בניה, ובמשרד השיכון פועלים בדרך ההפוכה מה שגורם לביצוע לקוי, חריגות בזמנים, בתקציב ובאיכות

(צפון)

מנכ"ל משרד השיכון מרדכי מרדכי בסיור בקרית טבעון : "טבעון היא הישוב היפה, הנקי והמתוחזק ביותר שראיתי". מנכ"ל משרד השיכון סייר בטבעון כשהוא מלווה בשלושה בכירים ממשרדו. האורחים הנכבדים, נפגשו עם ראש המועצה – דוד אריאלי, מהנדסת המועצה ומנהל הבינוי ואף סיירו ברחבי הקריה יחד עימם, תוך שהושם דגש על שכונות אלרואי שרת והגפן. ראש המועצה הדגיש בפני מרדכי, כי העובדה שקרית טבעון היא בעלת דרוג סוציו-אקונומי גבוה, לא צריכה להיות קשורה לתקצוב (ולמעשה היעדר התקצוב) מהשלטון המרכזי.