כלים

'ניצני ניצנים' - קבוצה חדשה לילדים בעלי צרכים מיוחדים, בגילאי 6-12 , נפתחה לאחרונה במשגב. הקבוצה הבוגרת הוקמה לפני כ- 13 שנים ועם התבגרותם של הילדים היא הלכה והצטמצמה. נוצר צורך לספק מענה לקבוצת הילדים הצעירים, ההולכת וגדלה

בניית הקבוצה ופתיחת הפעילות הן פרי תהליך עבודה ממושך ומורכב: ממיפוי ואיסוף הצרכים של המשפחות וילדיהן, גיוס תרומות, בניית צוות מפעיל, גיוס מתנדבים, מערך היסעים, הצטיידות ובניית מערך פעולה של שתי קבוצות במקביל, שהרי הקבוצה הבוגרת ממשיכה לפעול כרגיל.

ילדי הקבוצה, שבעה במספר, נפגשים לפעילות של פעם בשבוע אחר הצהריים. הפעילות משלבת עבודות יצירה, מוזיקה, בישול ועוד והיא עתידה להרחיב את היקפה בהמשך.

לילך איש שלום, עו"ס, מרכזת תחום צרכים מיוחדים במועצה: "המטרה היא לאפשר לכל ילד עם צרכים מיוחדים מכל מגוון הקשת – אוטיזם , פיגור, נכות מוטורית ומגבלות אחרות, לממש את זכותו להיתרם ממסגרת חוויתית, בלתי פורמאלית ומקבלת. חלק מהילדים לומדים בבתי ספר מחוץ למשגב, ועבורם זהו מקום המפגש החברתי הבלעדי בסביבתם הטבעית. נוספת לכך עובדת היותם מרוחקים ממרכזי שירותי פנאי המותאמים להם, וכאן מתאפשר להם ליהנות ממסגרת מונגשת, העשרתית ומגוונת".

בשל ההטרוגניות הייחודית בצרכיהם של ילדי הקבוצה נדרש מודל עבודה גמיש שמבוסס על חונכויות אישיות בתוך המסגרת הקבוצתית.

לילך מציינת שהמסגרת החדשה היא אבן פינה לבניין שיצמח ויתפתח למגוון כיוונים שונים, יחד עם חבריו הנוכחיים ואלה שיצטרפו אליהם עם הזמן.

ההורים הודו בהתרגשות ובחום על המסגרת החדשה "אנו שמחים כל כך שסוף סוף יוצאים לדרך – אמרה אם בקבוצה - בני היה מרוצה מאד מהמפגש וחווה חוויה מאד משמעותית, קשה לתאר עד כמה זה ממש חשוב לו ולכל המשפחה. "

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS