כלים

הסטודנטים לרפואה יפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים. אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב: "דין פגיעה בסטודנטים לרפואה כדין פגיעה בכלל הסטודנטים"

מחר, יום א', 20.11.11, בשעה 12:00, יקיימו הסטודנטים לרפואה בישראל הפגנת ענק מול בית ראש הממשלה בירושלים ויקראו לראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב מיד במשבר הרפואה הציבורית בישראל.

הסטודנטים לרפואה מאוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון והטכניון ישביתו מחר את הלימודים ויקיימו הפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים. הסטודנטים החלו בשביתה ביום חמישי והם הודיעו כי לא ישובו לספסל הלימודים אם ראש הממשלה לא יתערב ויביא לפיתרון המשבר ברפואה הציבורית בישראל.

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב ארגנה לסטודנטים לרפואה הסעות מיוחדות להפגנה. ביום שישי כתב יו"ר האגודה, אורי רשטיק, מכתב תמיכה לסטודנטים לרפואה ובו הוא הודיע כי "דין פגיעה בסטודנטים לרפואה כדין פגיעה בכלל הסטודנטים".

זאת בעקבות ידיעות שהגיעו לאגודת הסטודנטים לפיהן בכירים בפקולטה לרפואה מתנגדים לצעדי המחאה של הסטודנטים לרפואה וציינו כי השבתת לימודים תפגע באופן ישיר בלימודיהם של הסטודנטים. "אגודת הסטודנטים באוניברסיטה תפעל בכל כוחה על מנת להגן על הסטודנטים לרפואה ולתמוך במאבקם הצודק", הודיע רשטיק.

גלעד אלון, יו"ר אגודת הסטודנטים לרפואה באוניברסיטת תל אביב: "ציבור הסטודנטים לרפואה דורש מראש הממשלה להתערב מיידית במשבר. אין בכוונתנו לשוב אל ספסל הלימודים עד שלא יימצא פיתרון למצבה הקשה של הרפואה הציבורית בישראל".