תמונה: אילוסטרציה

צמצומים בתעשייה הישראלית: קרוב ל-1000 עובדים פוטרו מעבודתם בתעשייה בחודשים אוקטובר-נובמבר 2016 - מנכ"ל התאחדות התעשיינים: "זוהי עדות נוספת לירידה בכושר התחרות של התעשייה הישראלית. עלינו להפוך את המגמה ולהגדיל ככל הניתן את מספר העובדים בתעשייה. ככל שיותר עובדים מיומנים ייקלטו בתעשייה- רמת החיים במשק כולו תעלה"

קרא עוד...

בעקבות הסכם המיזוג אסם-נסטלה: הסכם חדש להבטחת הביטחון התעסוקתי של עובדי הקבוצה

בעקבות הסכם המיזוג אסם-נסטלה: הסכם חדש להבטחת הביטחון התעסוקתי של עובדי הקבוצה. ההסכם מבטיח את המשך היחסים הקיבוציים בקבוצת אסם ומשריין את מכלול הזכויות של עובדי הקבוצה, כפי שהושגו בהסכמים קודמים שהובילה ההסתדרות ערב המיזוג, מבלי לפגוע ברציפות ההעסקה בנוסף לכך, ולרגל 75 שנות פעילותה, אסם התחייבה בפני ההסתדרות למענק ולהגדלת תקציב הרווחה למען העובדים.

קרא עוד...

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

נמל אשדוד: ההסתדרות הכללית פנתה לבית הדין הארצי - ההסתדרות פנתה הבוקר (א') לבית הדין הארצי לעבודה וביקשה להוציא צו שיחייב את הלאומית לכבד את הכללים שנקבעו על ידי הפסיקה להתנהלות בין ארגוני עובדים, וימנע ממנה להעלות טענה ליציגות נוגדת בתקופת המניעות בנוסף לכך ההסתדרות דורשת להוציא צו מניעה נגד הלאומית, בגין הניסיון להעביר את ציבור העובדים לארגונה.

קרא עוד...

היו"ר כבל: אם הדיון היה על 'זרעים עמונה' השר בעצמו היה מגיע

ועדת הכלכלה דנה בסגירת חברת "זרעים גדרה" ופיטורי 130 עובדים בלי אף נציג של משרד החקלאות; היו"ר כבל: אם הדיון היה על 'זרעים עמונה' השר בעצמו היה מגיע – הגיע הזמן שהמשרד יספק תשובות גם על הנושא שעליו הוא מופקד. ח"כ ברושי: בלי זרעים לא תהייה חקלאות מה נמכור, מילים? מנכ"ל זרעים גדרה: הסגירה נודעה למשרד החקלאות ביוני 2016 ומאז לא נשמע קולם; נציג חברת הזרע: אנחנו צריכים הקלות רגולטוריות כדי לשרוד.

קרא עוד...

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מסר של כבוד ודוגמה לאיך שהחברה צריכה להיראות"

ממשיכים בתכנית ניסנקורן-כחלון לצמצום תופעת עובדי הקבלן - למעלה מ-500 עובדי קבלן במרכז הרפואי שיבא בתל-השומר הועברו להעסקה ישירה ונקלטו לשירות המדינה. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מסר של כבוד ודוגמה לאיך שהחברה צריכה להיראות" שר האוצר משה כחלון: "יש עוד הרבה מה לתקן בחברה שלנו אבל המהלך הזה הוא צעד גדול בכיוון הנכון" מנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, פרופ' יצחק קרייס: "העובדים מצטרפים למשפחת שיבא וזהו יום חג עבורנו"

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

הסטוריה במכבי שירותי בריאות: לראשונה מאז שנת 1940 התאגדות עובדים ב"מכבי" זהו בהחלט תקדים: אמש , 18.1.2017 קבע בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב כי מאות עובדי רשת בתי המרקחת מבית מכבי רשת מכבי פארם מאוגדים וכי על הנהלת קופת חולים מכבי לנהל משא ומתן עם ההסתדרות הלאומית להשגת הסכם קיבוצי.

קרא עוד...

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם הוא דוגמא מצוינת לכך שתמיד ניתן לשמור על כבודם של עובדים ולהבטיח את זכויותיהם, גם בעת העברתם למעסיק אחר" צילום: אילן בשור

נחתם הסכם קיבוצי המבטיח את זכויות עובדי אלביט מערכות חיפוש והצלה שיועברו לאלביט יבשה. כ-140 עובדי אלביט מערכות חיפוש והצלה (לשעבר תדיראן ספקטרלינק), שיועברו להעסקה תחת חברת מערכות יבשה ותקשוב, ייהנו מהסכם השומר על בטחונם התעסוקתי ומבטיח שמירה על מעמדם בחברה - לצד זאת ההסכם כולל תוספות שכר, מענק חתימה והטבות נוספות.

קרא עוד...