יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

נמל אשדוד: ההסתדרות הכללית פנתה לבית הדין הארצי - ההסתדרות פנתה הבוקר (א') לבית הדין הארצי לעבודה וביקשה להוציא צו שיחייב את הלאומית לכבד את הכללים שנקבעו על ידי הפסיקה להתנהלות בין ארגוני עובדים, וימנע ממנה להעלות טענה ליציגות נוגדת בתקופת המניעות בנוסף לכך ההסתדרות דורשת להוציא צו מניעה נגד הלאומית, בגין הניסיון להעביר את ציבור העובדים לארגונה.

קרא עוד...

היו"ר כבל: אם הדיון היה על 'זרעים עמונה' השר בעצמו היה מגיע

ועדת הכלכלה דנה בסגירת חברת "זרעים גדרה" ופיטורי 130 עובדים בלי אף נציג של משרד החקלאות; היו"ר כבל: אם הדיון היה על 'זרעים עמונה' השר בעצמו היה מגיע – הגיע הזמן שהמשרד יספק תשובות גם על הנושא שעליו הוא מופקד. ח"כ ברושי: בלי זרעים לא תהייה חקלאות מה נמכור, מילים? מנכ"ל זרעים גדרה: הסגירה נודעה למשרד החקלאות ביוני 2016 ומאז לא נשמע קולם; נציג חברת הזרע: אנחנו צריכים הקלות רגולטוריות כדי לשרוד.

קרא עוד...

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מסר של כבוד ודוגמה לאיך שהחברה צריכה להיראות"

ממשיכים בתכנית ניסנקורן-כחלון לצמצום תופעת עובדי הקבלן - למעלה מ-500 עובדי קבלן במרכז הרפואי שיבא בתל-השומר הועברו להעסקה ישירה ונקלטו לשירות המדינה. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מסר של כבוד ודוגמה לאיך שהחברה צריכה להיראות" שר האוצר משה כחלון: "יש עוד הרבה מה לתקן בחברה שלנו אבל המהלך הזה הוא צעד גדול בכיוון הנכון" מנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, פרופ' יצחק קרייס: "העובדים מצטרפים למשפחת שיבא וזהו יום חג עבורנו"

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

הסטוריה במכבי שירותי בריאות: לראשונה מאז שנת 1940 התאגדות עובדים ב"מכבי" זהו בהחלט תקדים: אמש , 18.1.2017 קבע בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב כי מאות עובדי רשת בתי המרקחת מבית מכבי רשת מכבי פארם מאוגדים וכי על הנהלת קופת חולים מכבי לנהל משא ומתן עם ההסתדרות הלאומית להשגת הסכם קיבוצי.

קרא עוד...

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם הוא דוגמא מצוינת לכך שתמיד ניתן לשמור על כבודם של עובדים ולהבטיח את זכויותיהם, גם בעת העברתם למעסיק אחר" צילום: אילן בשור

נחתם הסכם קיבוצי המבטיח את זכויות עובדי אלביט מערכות חיפוש והצלה שיועברו לאלביט יבשה. כ-140 עובדי אלביט מערכות חיפוש והצלה (לשעבר תדיראן ספקטרלינק), שיועברו להעסקה תחת חברת מערכות יבשה ותקשוב, ייהנו מהסכם השומר על בטחונם התעסוקתי ומבטיח שמירה על מעמדם בחברה - לצד זאת ההסכם כולל תוספות שכר, מענק חתימה והטבות נוספות.

קרא עוד...

ארמונד לנקרי, ממלא מקום יו"ר ההסתדרות במרחב: "צר לי שהנהלת רותם תעשיות בוחרת לזלזל בעובדיה המסורים ולהתייחס אליהם בחוסר כבוד מוחלט.

עובדי רותם תעשיות ממשיכים בעיצומים - עובדי חברת הבת של הקריה למחקר גרעיני (הקמ"ג) פתחו שלשום בשביתה במחאה על המבוי הסתום במו"מ להסדרת תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי ארמונד לנקרי, מ"מ יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב המרכזי: "לא ניתן לחברה ממשלתית להפלות את העובדים בדרום הארץ" נטלי ביאנקו, יו"ר הוועד: "אני קוראת להנהלת החברה להתעשת, להפגין אחריות ולשבת לשולחן המו"מ עם תום לב וכוונה כנה להגיע להסכמות על מנת שיחד נוכל להמשיך להצעיד את החברה קדימה"

קרא עוד...

בשורה לאלפי עובדים סוציאליים - ממשיכים ביישום תכנית ניסנקורן-כחלון לצמצום תבניות העסקה פוגעניות. צילום: אילן בשור

בשורה לאלפי עובדים סוציאליים - ממשיכים ביישום תכנית ניסנקורן-כחלון לצמצום תבניות העסקה פוגעניות: שר העבודה והרווחה חיים כץ פרסם היום (ג') את כוונתו לחתום על צו הרחבה שמשווה את תנאי העובדים הסוציאליים המועסקים על ידי הגופים שנותנים שירות למשרדי הממשלה, לתנאי העובדים הסוציאליים במשרד הרווחה וברשויות המקומיות. המהלך צפוי לשפר באופן משמעותי את תנאי העסקתם של כ-7,000 עובדים סוציאליים.

קרא עוד...