הרדיו החרדי  'קול חי' מדווח: רבנים צבאיים במילואים מותחים ביקורת קשה על תפקודו של הרב הצבאי הראשי הרב רפי פרץ ועל מוסד הרבנות הצבאית

בכנס רבנים שהתקיים לפני הצהריים במלון רמת רחל בירושלים בו נכח כתב רדיו 'קול חי' לענייני צבא וביטחון קובי פינקלר תקפו המשתתפים את הרב הצבאי הראשי ואת מוסד הרבנות הצבאית ואמרו כי הדילמות שהתעוררו לאחרונה בצה"ל בנושא של יחסי צבא- הלכה הביאו לערעור הנהלים שהיו קיימים עקב "הצנחתו" של הרב פרץ לתפקיד ואי הכרתו את המערכת, כלשונם.

הרב ישראל אריאל,  רב פיקודי במיל' וראש מכון המקדש אמר בכנס כי עצם העובדה שהרב פרץ תומך באמירה שבצה"ל המפקדים הם אלה שקובעים היא חטא! לדבריו הרבנות הצבאית "מקלקלת לחיילים הדתיים"- כלשונו.

הרב שלמה גרבצ'יק רב פיקוד העורף לשעבר אמר "השילוב הראוי בצה"ל יהיה שהחייל הדתי יוכל להמשיך את מסורת אבותיו, מסורת הישיבה שלו ומה שחינכו אותו ואם נפגע בדבר הזה נפגע בכל הערכים בלכידות של הלחימה ובעצם בצהל עצמו"

אל"מ במיל' הרב שמואל דרייליך לשעבר מפקד תחום שבת ברבנות הצבאית תקף את הרב הצבאי הקודם הרב אביחי רונצקי ואמר: "רונצקי הוא לא רב אין לו תואר רב והוא זה שביטל את חובת ההסמכה לרבנים בצה"ל".