כלים

המתקפה שחודשה בתחילת השבוע לעבר יישובי הדרום, הפכה את חיי משפחות להם ילדים עם צרכים מיוחדים לבלתי נסבלים, בעיקר עקב הקושי להתמודד עם ביצוע הוראות החירום מול הילדים. מכיוון שכך, יזם ארגון "יד לילד המיוחד" נופשונים מיוחדים בערי הצפון- בטבריה ובחיפה, שיימשכו עד תחילת השבוע הקרוב לילדים מיוחדים, והכל ללא תשלום

אם לילד רגיל נשקפת סכנה בימים אלו, כאשר בעת אזעקה נאלצים לרוץ במהירות אל המקלט או החדר המוגן, הרי שלילד בעל צרכים מיוחדים (המרותק לכסא גלגלים או ילד אוטיסט), הלחץ והחרדה הנלווים לכך- עמוקים יותר.

בשל ההסלמה בדרום, נערכה העמותה במהירות הבזק ותוך ימים ספורים ארגנה והוציאה לפועל נופשון עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים מאזור הדרום.

הילדים השוהים בנופשון נהנים מליווי צמוד של מדריכות אישיות מטעם הארגון, המלוות אותם לאורך כל שעות היממה במתקן הנופש החדש של הארגון בחיפה.

http://www.youtube.com/watch?v=FTLTWLRGCPE

בימים הראשונים לנופשון, התארחו הילדים במלון "ארזים" בטבריה בבעלות איש העסקים מר חזי שבת, שתרם את חדרי האירוח לטובת הילדים. בהמשך, יגיעו הילדים למרכז החדש והמשוכלל של "יד לילד המיוחד" בחיפה, לסוף שבוע של פעילות עשירה ומהנה תחת השגחתם של בנות סמינר מוריה בירושלים.

לדברי מנכ"ל "יד לילד המיוחד", הרב מנדי בליניצקי, ההחלטה להפיק את הנופשון התקבלה מהרגע לרגע, במטרה להקל על ציבור ההורים. "הגענו למסקנה שחוץ מהנופשונים והמחנות שאנו מקיימים באורח סדיר, אנו צריכים להושיט יד דווקא ברגעים קשים אלו, למען תושבי הדרום".

העמותה זקוקה בדחיפות לסיוע ותרומות של מזון, ציוד וריהוט, תרומות משחקים,כניסה למקומות בילוי, ועוד. הילדים מגיעים ללא תשלום ונטל ההסעות, האירוח, הטיולים והאבטחה קיים על אנשי העמותה. המעוניינים יכולים "לאמץ" ילד מיוחד ולשלם על שהותו בנופשון.

לסיוע, ניתן ליצור קשר עם רכז הנופשון: 054-7704096 (מנחם)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS