היום התקיים בכנסת טקס "אות המעסיק המתקדם" המביא לתודעה את תרומתן של נשים בעבודה. בין הזוכים: משרד החקלאות ופיתוח הכפר, עיריית רעננה, המועצה המקומית להבים, פז- חברת נפט בע"מ, חברת אוטוגלס-זגגות רכב בע"מ. החברות והגופים נבחרו על ידי ועדה ציבורית בראשות השופטת בדימוס סביונה רוטלוי

כלים

בין משתתפי הטקס: סגנית שר התמ"ת ח"כ אורית נוקד, יו"ר שדולת הנשים רינה בר טל, מנכ"ל משרד החקלאות יוסי ישי, ראש עיריית רעננה נחום חופרי, נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין, מנכ"ל שירות התעסוקה יוסי פרחי ומשנה למנכ"ל בנק הפועלים חנה פרי זן.

סגנית שר התמ"ת ח"כ אורית נוקד אמרה בטקס כי "הזוכים מהווים גם הוכחה עסקית וגם הוכחה ציבורית שאפשר וכדאי גם אחרת . הדברים נכונים גם בעסקים גדולים וגם בעסקים קטנים, גם בשלטון המרכזי וגם בשלטון המקומי. מעבר להוקרה ולהערכה העמוקים, זכייתכם מטילה עליכם אחריות גדולה כלפי כלל החברה והמשק בישראל. זכייתם מטילה עליכם את האחריות להפיץ בשורה זו של חברה ומשק מתוקנים ולהרחיב את הישגכם על ידי הובלת תהליכים נוספים שיבטיחו שילובן של נשים גם בהמשך".

"על מנת להרחיב את מעגלי התעסוקה בקרב נשים מקצה המשרד תקציבים רבים לצמצום המתח שבין אמהות לעבודה. זאת בדגש על צירוף נשים חדשות למעגל התעסוקה תוך עזרה בטיפול בילדיהן, שמירה על שוויון ההזדמנויות שלהן במקומות העבודה, אכיפת חוקי העבודה על מעסיקיהם והכשרתן – השקעות אלו מחוללות שינוי לטובה במעמדן של נשים רבות בחברה הישראלית. " הוסיפה סגנית השר.

יו"ר שדולת הנשים רינה בר טל אמרה כי "בעשרים שנה האחרונות לא חל שינוי ונשים כלואות בשישה מקצועות נשים מסורתיים בעלי שכר נמוך, ביניהם, חינוך טיפול וסיעוד. יתרה מכך אנחנו עדות למגמה מדאיגה של מעסיקים המבקשים לפטר עובדות בהריון".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

(מקור : pixabay)
פבר 02, 2020

דיור מוגן

מתגייסים למען הקהילה
פבר 02, 2020

מהו קבלן כח אדם?

זכויות האדם
יורי גיא רון
דצמ 22, 2019

יורי גיא רון

זכויות האדם
נוב 27, 2019

3 דרכים לחסוך כסף על ביטוחים

כלכלה צודקת