חברת ת.מ.ן חתמה על הסכם בלעדי לאחזקה, טיפול מונע והתאמת מעליות מיוחדות להעלאת כסאות גלגלים, בקרונות רכבת ישראל. ת.מ.ן נבחרה ע"י חברת סימנס, ספקית הקרונות של רכבת ישראל וחברת המעליות אם. בי. בי מגרמניה, כאשר את השירות תעניק ת.מ.ן צפון הממוקמת בחיפה

כלים

חברת ת.מ.ן, המתמחה בהתקנת מעליות ומערכות נהיגה ברכבי נכים, חתמה ביולי על הסכם לפיו הסניף הצפוני של החברה, הממוקם בחיפה, יספק שירות אחזקה, טיפול מונע והתאמות לצורכי רכבת ישראל, עבור מעליות המיועדות להרמת כסאות גלגלים. בכל שלישיית קרונות תותקן ותותאם מעלית, שתאפשר נגישות בין הרכבת והרציף, הן בקרונות החדשים שמספקת סימנס לרכבת ישראל, והן ברכבות הישנות.

עד כה הותקנו 48 מעליות המיועדות להעלאה והורדה של נוסעים מרותקים לכסא גלגלים, ב-24 רכבות המצויות בשימוש רכבת ישראל. בעקבות ההסכם שנחתם ביולי, המעליות שהותקנו עברו התאמה ובדיקת תקינות על ידי ת.מ.ן ונכנסות כעת לשימוש. ת.מ.ן, המחזיקה בחלקי חילוף למעליות, הדרושים על פי הוראות היצרן, עברה הכשרה מתאימה לטובת אחזקה שוטפת של המעליות ווידוא תקינותן.

אנשים הסובלים ממוגבלות בתנועה ומסתייעים בכסא גלגלים, נדרשים כיום להודיע לרכבת מראש על כוונתם להצטרף לנסיעה בתחנה כלשהי, בכדי שרשויות הרכבת ייערכו בהתאם. ככל שהתקנת המעליות תתרחב אל קרונות רבים יותר, כך תוכל אוכלוסייה זו ליהנות משירות שווה, זמין ומכבד.

בשנים האחרונות קיימת מגמה בישראל ובעולם לחייב נגישות מיטבית לנכים במוסדות ציבור וחברות שונות. הנגשת אמצעי התחבורה היא מורכבת במיוחד ונדרשת לשם כך מיומנות וניסיון רב וכן ציוד ומכשור מתקדם. מחברת ת.מ.ן נמסר כי המעליות מותאמות לכך שיעמדו, לאורך זמן, ברעידות הרבות של הקרונות וימשיכו לתפקד באמינות ובטיחות מרביות.

"דב שטקלר">דב שטקלר , מנכ"ל ת.מ.ן: "אנשים בעלי מוגבלות בתנועה מתמודדים עם אתגרים שכל אדם אחר אינו מקדיש להן מחשבה, כמו למשל עלייה לרכבת. התקנת המעליות בקרונות הרכבת הופכת את חייהם של מוגבלי התנועה לקלים יותר ואנו שמחים וגאים לקחת חלק בכך. זוהי זכות גדולה להיבחר על ידי חברה בעלת שם עולמי כמו סימנס". שטקלר מציין כי הפרוייקט מעיד על אמון מצד סימנס והכרה ביכולתה הטכנולוגי של ת.מ.ן, המובילה בתחום זה בארץ.

חברת ת.מ.ן היא מן החברות הוותיקות והמובילות בארץ בתחום אבזור כלי רכב לנהיגה והסעה של מוגבלים בתנועה. המערכות ואביזרי הרכב אותם מתקינה החברה, מותאמים לצרכיו האישים של הפרט ברכב פרטי, מסחרי, מיני וואן מונמך או וואן. צוות העובדים, המונה מהנדסים, הנדסאים, טכנאים ואף בעל פרס קפלן (על פיתוח אביזרים לרכבי נכים), הוא בעל וותק וניסיון רב ובכך מבטיח ללקוחות איכות, בטיחות ואמינות מרבית ברכב המאובזר. לחברה שלושה סניפים בחיפה, ראש העין ובאר שבע והיא מעניקה שירותי דרך לאזרחים ברחבי הארץ. ת.מ.ן פיתחה ואף רשמה פטנט על זרוע רובוטית מיוחדת המביאה את כסא הגלגלים עד לפתח הרכב. בנוסף מפעילה ת.מ.ן סימולטור ייחודי ומתקדם המאפשר לנהג לבחון בצורה ממוחשבת את תגובותיו לתנאי הדרך המשתנים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS