הועדה לביקורת על מערכת הביטחון תיבחן את דרך מינויי הקצונה הבכירה בצה"ל ובשאר מערכות הביטחון. יו"ר הוועדה, ח"כ שנלר: "על הקריטריונים לבחירת הקצונה הבכירה והאלופים בצה"ל להיות גלויים"

עוד בטרם חשיפת מסמך גלנט, החליט מבקר המדינה לבדוק את דרך מינוי הקצונה הבכירה בצה"ל כפי שדווח בעבר לוועדה. אך לאור חשיפת המסמך, פנה היום יו"ר הועדה, ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) למשרד מבקר המדינה בבקשה, כי יזרזו את הנחתו של הדו"ח בפני הכנסת.

ח"כ שנלר: "מתוקף תפקידי כיו"ר ועדת המשנה לבקרות על מערכת הביטחון ולאור פרסום מסמך גלנט פניתי הבוקר למשרד מבקר המדינה בבקשה, כי יעשו ככל שניתן ע"מ לזרז הנחתו של הדו"ח העוסק במינוי הקצונה הבכירה בצה"ל על שולחן הכנסת . וזאת מתוך תקווה שהדיון על הדו"ח יסייע בסבב מנויי האלופים והמטה הכללי לאחר בחירתו של הרמטכ"ל הבא בצה"ל ".

עוד אמר שנלר :" הקריטריונים לבחירת הקצונה הבכירה בצה"ל ואלופי המטה הכללי, כמו גם נושאי התפקידים הבכירים בשאר מערכות הביטחון חייבת להיעשות ע"פ קריטריונים קבועים, ידועים וגלויים לעיין- כמו כל משרת אמון קריטית לקיומה ובטחונה של המדינה. אסור שמגפת הרייטינג ויחסי הציבור תדבק בצה"ל ובדרך בה נעשים בו המינויים, אני בטוח שהצבא יוכל להישאר חסין למחלה ולהמשיך לקדם את הטובים ביותר כפי שעשה כל שנותיו".