התיכוניסטים מצטרפים לפורום לשוויון בנטל במאבק לשינוי חוק טל: "נשבר לנו שאף אחד לא חושב שזו בעיה שרק מחצית מהעם משרת בצבא"

המאבק לשינוי חוק טל במתכונתו הנוכחית נמשך. לאחר יריית הפתיחה של הפורום לשוויון בנטל עם עצומת האלופים שדורשת לקבוע שכל אזרח ישראלי חייב להתגייס לשירות חובה בצה"ל או לשירות אזרחי, חוברים אל המאבק גם השמיניסטים שעומדים בפני גיוס לצה"ל ומודאגים מהישארותם לבד במערכה.

נוסח מכתב השמיניסטים שפורסם אתמול בערב בפייסבוק ומאז הצטרפו אליו 400 חותמים:

חברי הכנסת, שרי הממשלה, אדוני הרמטכ"ל, אדוני ראש הממשלה, אנחנו שמיניסטים. בחודשים הקרובים, נתגייס כולנו לצה"ל בגאווה ומתוך אמונה במדינת ישראל ודאגה כנה לה. בגלל אהבתנו את המדינה- נשבר לנו. נשבר לנו שאנחנו לבד במערכה. נשבר לנו שאף אחד לא חושב שזו בעיה שרק מחצית מהעם משרת בצבא. נשבר לנו שלא אכפת לכם מה יקרה בעוד 12 שנים מהיום, כשיותר מ-50% מבני ה-18 יהיו ערבים או חרדים, בעלי פטור מגיוס.

נשבר לנו שחרף האזהרות, אתם מעדיפים להתעסק בפוליטיקה ובכסף. נשבר לנו לא לדעת מה הולך לקרות עם המדינה הזאת אחרי שנשתחרר מהצבא. אבל הכי נשבר לנו, הכי מרגיז אותנו, שנראה שלאף אחד לא אכפת. זו דרישה שתתחילו לעשות את העבודה שלכם, ותתחילו להקשיב לאזהרות. זו דרישה שתתחילו להקשיב לנו. זו דרישה שתדאגו שתהיה כאן מדינה ושיהיה כאן צבא, גם אחרי שאף אחד לא יזכור מי הייתם ומה עשיתם.

חשוב להבין. אנחנו לא "אנטי-חרדיים". אנחנו בני נוער שדואגים באמת למה שהולך לקרות כאן. אנחנו לא חושבים שלא לגיטימי ללמוד תורה. אנחנו פשוט חושבים שאיבדנו שליטה. שהקרבנו בשביל התורה את השוויון. שבשם לימוד התורה איבדנו את הציונות שלנו. על כן, אנחנו דורשים מכם להתנגד לחוק טל, שיובא לשולחן הכנסת במהלך השנה הקרובה. זו הבטחה ציונית ופשוטה: אם לא אתם, נביא אנחנו שינוי.

יותם ברגר, יוזם העצומה: "אנו מרגישים שאנו נושאים בנטל לבד, מבלי שהנושא יעניין אף אחד. אתמול בערב ישנו 5 חברים, ניסחנו טיוטא במהלך הפסקת הצהריים בבית הספר, והתחלנו להפיץ את זה בפייסבוק דרך חברים, מתוך הרגשה שיהיה לובי חזק לנושא. בחודשים הקרובים אנו נתגייס לצה"ל והחלטנו שמספיק עם האדישות. העצומה עלתה אתמול בערב וכבר יש לנו כ-400 חתימות. ברגע שנגיע ל-500 משתתפים נפיץ את זה לוועדת חוץ וביטחון, לוועדת החינוך ולכל חברי הכנסת והשרים"

היועץ האסטרטגי עו"ד איתי בן חורין, הנהלת הפורום לשוויון בנטל: "אנחנו שמחים שהצעירים לוקחים אחריות ומביעים דעתם בצורה חזקה. אנחנו חייבים לעצור המגמה הקיימת, אחרת בתוך מספר שנים אני חושש ממלחמת אחים כי הציבור המשרת לא יסכים עם המצב המתגבש. גם כמות החרדים המתגייסים היא טיפה בים הולך וגדל של משתמטים בזכות החוק. אנחנו מצפים מחברי הכנסת לשנות את החוק כמתחייב גם מסיבות ערכיות וגם מסיבות ביטחוניות"