בעקבות פעולה מהירה ויעילה של קב"ט מועצת טבעון – אלי זיו ושל משטרת זבולון, ובזכות תושייתן וערנותן של תלמידות, נתפס בליל חמישי שעבר, תושב הקריה בן 21 החשוד כי הטריד תלמידות באזור בתיה"ס התיכון וחטיבת-הביניים. ביום שלישי שעבר, נודע לקב"ט המועצה, כי מספר תלמידות התלוננו שפותו על-ידי בחור צעיר להיכנס לרכבו בתואנה שהוא זקוק להסבר, כיצד להגיע לשכונת אלרואי ולאחר שנכנסו לרכב, הציג עצמו כצלם והזמינן לבוא לביתו להצטלם

הקב"ט אלי זיו, המליץ לנערות להתלונן על האירוע במשטרה ובמקביל, סבב בין הכיתות, מסר לתלמידות את מספר הטלפון הנייד שלו והעביר לתלמידות מסר של הרגעה ואזהרה מפני כניסה לרכבו של המטריד וביקשן לצלם או לרשום את מספר הרכב, במידה ויתקלו בו.

ביום רביעי אחה"צ, התקשרה תלמידה לקב"ט ומסרה לו את מספר הרכב, אותו הצליחה לרשום. זיו העביר את מספר הרכב, לקצין בנקודת המשטרה בטבעון ובפעולה מהירה של המשטרה, החשוד נעצר לאחר מספר שעות.

ראש המועצה – דוד אריאלי, מבקש למסור, כי המועצה מודעת ועושה רבות, יחד עם המשטרה, למען הביטחון האישי של תושבי הקריה. הוא קורא לציבור, להודיע למשטרה ו/או למועצה, על כל אדם או התנהגות חשודה או מטרידה. כל תלונה, תזכה להתייחסות רצינית ולטיפול.