אתמול יום ב' דיווחו ברדיו כי מדד המחירים של הנדל"ן עלה בשנת 2014 בשישה אחוזים נוספים, כאשר מחיר ממוצע של דירת ארבעה חדרים חדשה ברעננה, מתחילה ממחיר של שני מיליון ושש מאות אלף שקלים. יקר מאוד.

כלים

ScreenHunter 780 Aug. 19 23.29 67427אז עכשיו קיימות גם אופציות אחרות, לאחרונה מתארגנת ברעננה קבוצת רוכשים תחת הכותרת "רוכשים דירה יחד ברעננה". המטרה של חברי הקבוצה היא להגיע יחד אל הקבלנים הבונים בעיר כדי לנצל את כוחה של הקבוצה ולזכות במחירים זולים יותר עבור כל דירה ספציפית.

מהי קבוצת רוכשים?

זוכרים את קבוצות הרכישה המיתולגיות שהביאו לעולם את השמות החמים ביותר בעולם הנדל"ן כמו ענבל אור, משפחת חג'ג' ועוד רבים אחרים? אז אלו היו קבוצות שהמטרה שלהן הייתה אחת: לרכוש יחד שטח ולהחליף את הקבלן כדי לבנות במקומו את הבניין ולחסוך את עלויות הקבלן הבונה.

קבוצות הרכישה הגיעו להצלחות חלקיות אך חלקן הגדול היו כישלונות, השיטה של קבוצות רוכשים מתכננת את הדברים מעט אחרת. המטרה של קבוצת רוכשים היא לגבש קבוצה שתנצל את כוחה אל מול הקבלנים ותזכה להנחות במחיר הדירה כאשר כל רוכש מנצל את הנחת הקבוצה לקניית דירה אינדיבידואלית ללא קשר לחברי הקבוצה האחרים.

רוני לואיס, אחד ממתווכי הנדל"ן המוכרים באזור מסביר: אנחנו רוצים להגיע למצב שכל אדם שהוא חבר בקבוצה יוכל להגיע למצב שבו הוא רוכש לעצמו דירה לפי טעמו ולפי רצונו יחד עם הנחת הקבוצה כולה.

ידוע וגלוי למי שעוסק בענף הנדל"ן כי חלק גדול ממחירה של דירה הוא עלות השיווק והפרסום, בדיוק על כסף הזה הקבוצה מקווה להתלבש כדי לזכות בהנחה משמעותית. הקבוצה חוסכת עבור הקבלן את עלויות השיווק והפרסום ומבקשת את הכסף כהנחה לחברי הקבוצה.למעשה מדובר במצב של וין וין לכולם, הקבלן מקבל לעצמו רוכשים ללא צורך בפרסום משמעותי, ונותן את ההנחה לרוכשים הפוטנציאלים שלו, מצב שהוא ללא ספק מצב רצוי מאוד עבורו. בדרך זו אנחנו רוצים ליצור הצלחה לכל הכיוונים, הרי הלקוח ירצה מאוד לקבל הנחה בזמן שהקבלן יעדיף לתת הנחה במקום לשלם למשרדי פרסום.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS