כלים

ההסלמה בפעולות המחאה של הסטודנטים ברחבי הארץ המשיכה גם היום. בהמשך להודעה על החרפת המאבק שנמסרה ביום ג' השבוע, יצאה הערב צעדת לפידים מן המאהל המרכזי של התאחדות הסטודנטים ואגודות הסטודנטים של המרכז, לכיוון מגדלי גינדי הממוקמים ברחוב אבן גבירול בת"א

הצעדה הגיעה לצומת הרחובות קרליבך יהודה לוי שהמשטרה הורתה לה לכבות את הלפידים. הסטודנטים צעקו לשוטרים: "אדוני השוטר גם אתה שווה יותר!" ו - "גם השוטר רוצה דירה". בהמשך, הגיעה הצעדה למגדל גינדי.

הצעדה הינה המשך לפעולות המחאה שהתקיימו במהלך היום - בבוקר מנעו פעילי אגודת הסטודנטים של אוני' ת"א ושנקר את הבניה בבניין ברחוב פרישמן בת"א. בירושלים אגודות הסטודנטים הירושלמיות חסמו את צומת אגרון מול כיכר ממילא.

כל זאת בנוסף למאהלי המחאה של הסטודנטים שפועלים בנקודות מרכזיות בארץ: מאהל ירושלמי המנוהל על ידי אגודת הסטודנטים של האוני' העברית, מאהל דרומי בבאר שבע שמנוהל על ידי אגודת הסטודנטים של אוני' בן גוריון, מאהל חיפאי המנוהל על ידי אגודת הסטודנטים של חיפה והטכניון, מאהל בקרית שמונה המנוהל על ידי אגודת הסטודנטים של מכללת תל חי, מאהל בעפולה המנוהל על ידי אגודת הסטודנטים של מכללת עמק יזראעל ואורנים, מאהל ברחובות המנוהל על ידי אגודת הסטודנטים של הפקולטה לחקלאות, אורט רחובות, ומרכז אקדמי פרס, ומאהל באילת שמנוהל על ידי מכללת אילת.

איציק שמולי יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית: "מכיוון שראש הממשלה לא שומע את זעקת הציבור, אני מקווה כי הלפידים יאפשרו לו לפחות להבחין בה. הסטודנטים נחושים להיאבק בכל הארץ למען דיור בר השגה. אני נחוש להוביל את המאבק להישגים משמעותיים, וקורא לכל החברה בישראל לבוא בסוף השבוע לחבק את ערי הסטודנטים שקמו, וחשוב מכל להגיע לתמוך באירוע המרכזי במוצאי שבת."

רן לבנה יו"ר אגודת הסטודנטים באוני' ת"א: "תסתכלו עלינו, אנחנו צעירים, משכילים ורוצים לחיות במדינה הזו. אנחנו כאן, כי אנחנו לא מצליחים לדמיין את העתיד שלנו. אני פונה אליכם – חלום החיים בישראל אינו חזון. הוא זכות שלנו. העתיד שלנו יהיה מה שנדרוש מנבחרי הציבור שלנו ויותר מכך – מעצמנו. הגיע הזמן להתעשת, הגיע הזמן לצאת השיתוק הזה בו אנחנו קופאים באוהלים שלנו. הגיע הזמן לצאת מהאדישות הזו, לצאת ולדרוש את החיים שאנו ראויים לחיותם. סטודנטים וסטודנטיות זה הזמן לצאת לרחובות".

גיא שריקי יו"ר אגודת הסטודנטים של המכללה למנהל: "אנו קוראים לכל הסטודנטים והצעירים להתאחד יחדיו למאבק הדיור של כולנו- ללא הבדל או שיוך פוליטי –אש המאבק בוערת בליבנו ולא ננוח עד שנקבל התייחסות לדיור בר השגה בחוק הווד"לים."

דרישות הסטודנטים: 1. הכנסת פרק "דיור בר השגה" בבעלות ובשכירות לחוק 'הסופרטאנקר' ('חוק הווד"לים'). 2. הקצאת סכום משמעותי טובת סבסוד בניה לדירות המיועדות לשכירות ארוכת טווח (תמרוץ יזמים לפיתוח שוק ההשכרה). 3. הרחבת מעונות הסטודנטים בפריפריה.