כלים

בעקבות דבריו של ראש העיר נשר, דוד עמר,  שאמר היום בפגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ביבי משקרים אותך, כולם ברוטשילד עם הנרגילות וסושי. אין עגלה פנויה בשדה התעופה." החליטו היום תושבים בנשר להקים אוהלי מחאה ברחבת העירייה ותוך זמן קצר (כשעה) הוקמו כ10 אוהלים

יו"ר האופוזיציה בנשר, אבי בינמו, אמר היום: "אני תושב נשר אבא ל4 ילדים ותומך במאבק הנכון לצדק חברתי. ראש עיריית נשר מנותק מהמציאות ואינו מחובר לעם ותושביו. בעיר נשר לא בונים כבר שנים דיור לצעירים ודיור בר השגה. העירייה נמצאת בעודפים של מיליונים שאינם משמשים את התושבים. במקום לבנות קאנטרי ב80 מיליון ש'ח ניתן היה לתת פתרונות דיור לזוגות צעירים במחירים סבירים."

גם בזיכרון יעקב עשרות בני נוער הקימו היום מאהל מאולתר בגן ציבורי בסמוך לבניין המועצה כאות הזדהות עם גלי המחאה בערים השונות על רקע מחירי הדיור. ראש המועצה, אלי אבוטבול הנחה את כל הגורמים הרלוונטיים לספק לבני הנוער את כל הדרוש להם על מנת שיוכלו לממש את זכות המחאה ללא קושי. כך למשל, הקצתה המועצה ציוד לשהייה בשטח, מזון ושתייה, שילוט ואף הוקצה מקרן עם חיבור לכבלים בכדי שבני הנוער יוכלו לצפות בהתפתחויות המחאה בשאר הארץ.

"אין מחאה יותר צודקת מזו", אומר אלי אבוטבול, ראש המועצה. "זו מחאה שצמחה מהרחוב, מהעם וללא סממנים פוליטיים. אני חי את התושבים שלי וער לקושי המלווה אותם בניסיונם לרכוש דירה ולהתפרנס. אעשה כל שביכולתי לספק למוחים את כל הדרוש להם בכדי שקולם ישמע", מוסיף אבוטבול.

בני הנוער מתכננים להישאר במאהל שהקימו ללא הגבלה ומקווים שתושבים רבים יצטרפו אליהם. "אנחנו חלק מהעם וחלק מהמחאה. כולנו מרגישים בנטל והגיע הזמן לומר מספיק !", אמר אחד הנערים.