בשעה שאשקלון ספגה ירי של רקטות גראד, התכנסה וועדת חוץ וביטחון באשקלון, בראשותו של ח"כ שאול מופז, יחד עם בני וקנין, ראש העיר ובכירים בעירייה. במכתב ששיגר השבוע מופז לראש הממשלה ולשרי הביטחון והאוצר דורש מופז: "הציבו מייד מיגוניות לקראת שנת הלימודים באשקלון"

חברי הוועדה הגיעו לאשקלון בכדי לעקוב מקרוב אחר מוכנות הרשויות והאוכלוסייה לאירועים המלחמתיים המתחוללים כבר מספר ימים בדרום הארץ וכן על מנת לגלות הזדהות עם התושבים ברשויות.

הוועדה הופתעה מדיווחו של ראש העיר, מר בני וקנין, בדבר הפערים שעדיין נותרו במיגון 10 בתי ספר ו-22 גני ילדים בעיר, וזאת לאחר שפרויקט הצבת מיגוניות אושרה בעבר ועבודתן אף החלה, עבודות שהופסקו בשלב מאוחר יותר ומוסדות חינוך אלה נותרו ללא מיגוניות וללא מרחב מוגן,  וזאת במציאות של הסלמה בדרום ופתיחה קרבה של שנת הלימודים.

במכתבו של ח"כ שאול מופז, יו"ר הוועדה, לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר הביטחון, אהוד ברק, ולשר האוצר יובל שטייניץ, הוא כתב כי "ועדת החוץ והביטחון כבר התריעה בעבר על החובה למגן את מוסדות החינוך באשקלון במיגוניות ובפועל הנושא לא טופל, למרות הבטחות משרד הביטחון שהנושא יטופל. מדובר בפרויקט שעלותו כ– 15 מיליון ₪ בלבד ומימושו יאפשר מיגון סביר לאלפי ילדים באשקלון".

במכתבו קרא מופז לממשלה שיציבו את המיגוניות בדחיפות, לקראת פתיחת שנת הלימודים הנוכחית.

עוד ציין מופז כי בית החולים ברזילי באשקלון הוא בית החולים היחידי המשמש את כל יישובי עוטף עזה ואת הערים במרחב אשקלון בשגרה ובחירום, ונמצא בטווח הרקטות של כלל ארגוני הטרור ברצועה, ובית החולים אמור להיות ממוגן בכדי שיהיה מסוגל לקלוט נפגעים במצבי חירום, כאשר המינימום המתבקש הוא מיגון חדר המיון, שעלותו מוערך ב- 70 מיליון ₪.

במכתבו דורש מופז למצוא את הכסף להשלמת מיגון מיון בית החולים לאלתר, על מנת לאפשר ביטחון בטיפול ראשוני בנפגעים במרחב אשקלון.