"מטרת ביקורו של נשיא איראן מחמוד אחמדיניג'אד בלבנון היא להזכיר לכל העדות בלבנון שאיראן לא תאפשר פגיעה בכוחו ומעמדו של חיזבאללה", כך אומר ד"ר סולי שאהוור, ראש מרכז עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה

לדבריו של ד"ר שאהוור, מכיוון שחיזבאללה הוקם כשלוחה של המהפכה האיראנית, ברגע שהאיראנים מרגישים שהמעמד של חיזבאללה בלבנון עלול להתערער - לאחרונה בעקבות הדיווחים כי הארגון יואשם בחיסולו של חרירי האב - מגיע הנשיא האיראני ללבנון כדי להזכיר לכולם שהם בעלי הבית בלבנון וכי הם לא יאפשרו פגיעה בשלוחה שלהם. עוד הוא אמר כי העובדה שהביקור כולל את כל העדות בלבנון לא מראה על יחסי נימוס והתחשבות של המנהיג השיעי בבני הפלגים האחרים, כי אם על ההפך, "יכול להיות שמבחינה רטורית הוא מדבר בצורה חיובית, אבל בפועל הוא מעביר מסר שהוא לא יאפשר לאף אחד מהם לפגוע במעמדו של חיזבאללה. זה סוג של 'פרוטקשן' - של 'תיזהרו, אני יודע איפה אתם גרים'", הוא אומר.

כדי להזכיר את הקשר האמיתי שבין איראן לחיזבאללה מפנה ד"ר שאהוור לקליפ משנות ה-80 של נסראללה. בקליפ, שהוקלט ותורגם לאנגלית ומופץ כעת לרגל הביקור על ידי הסניף הישראלי של MEMRI (The Middle East Media Research Institute), ארגון בינלאומי עצמאי ללא מטרות רווח שעוסק במעקב תקשורתי אחרי נושאים פוליטיים ומדיניים במזרת התיכון, מדבר נסראללה בלהט על הקשר בין איראן וחיזבאללה. נסראללה אומר כי החזון של חיזבאללה הוא הפיכת לבנון לרפובליקה אסלאמית, שלא תעמוד בפני עצמה אלא תהייה כפופה לאיראן. עוד הוא מוסיף כי מבחינת העמדה האידיאולוגית של חיזבאללה, הקשר והכפיפות למנהיג הדתי העליון באיראן הוא ברור מאליו ואין כלל עוררין על כך.

"בשנים האחרונות מדבר נסראללה רבות על חשיבות האחדות הלבנונית ועל כך שחיזבאללה ממשיך לשמור על כוחו כמגן האומה הלבנונית מפני ישראל, אבל הקליפ מזכיר לנו מה המטרה העיקרית והראשונה של חיזבאללה: שלוחה של המהפכה האיראנית", סיכם ד"ר שאהוור.