ביה"ס לתקשורת במכללה האקדמית נתניה והמרכז לדיאלוג אסטרטגי במוסד אירחו את ד"ר ויקטור מאייר שונברגר מנהל מרכז המידע וחקר מדיניות החדשנות באוניברסיטה הלאומית של סינגפור שחיבר שיטות ל... שכיחת מידע עודף לנוכח היקפי המידע העצומים המסופקים לנו בעולם האינטרנטי

כלים

ד"ר מאייר שונברגר בחן בהרצאתו את התופעה המפתיעה של זיכרון מושלם בעידן הדיגיטאלי. הוא חשף מדוע אנו מחויבים להכניס מחדש לשימוש את יכולת השכחה שלנו; שכן, הטכנולוגיה הדיגיטאלית מעצימה אותנו בצורה שלא התאפשרה קודם לכן. עם זאת, העצמה זו לא צפתה את ההשלכות לכך: תוכן פוגעני בפייסבוק נשמר במרחב הווירטואלי עבור מעסיקים פוטנציאליים עתידיים. גוגל זוכר כל ערך אותו חפשנו ומתי חיפשנו אותו.

ויקטור מאייר שונברגר עוקב אחרי תפקידה החשוב של השכחה, כפי שהיא באה לידי ביטוי לאורך ההיסטוריה האנושית, מהיכולת להחליט החלטות קשות בעבר ועד למתן ההזדמנות השנייה. מאייר שונברגר בחן את הטכנולוגיה המסייעת לאפשר את השיכחה – היא הטכנולוגיה הדיגיטאלית המאפשרת איכסון זול ושליפה קלה של המידע, נגישות גלובאלית ותוכנות ההולכות ומתחזקות – עם זאת, הוא תיאר את הסכנות הטמונות בזיכרון דיגיטאלי אינסופי. הוא תיאר מדוע זכויות פרטיות המידע ותקנונים שונים לא תמיד יכולים לעזור. הוא מציע פתרון פשוט והוא – תאריך תפוגה על מידע.

את האורח קידמו בדיברי ברכה רקטור המכללה פרופ' ברנרד פינצ'וק, דיקן ביה"ס לתקשורת במכללה פרופ' דב שנער והמנהל האקדמי של המרכז לדיאלוג אסטרטגי ד"ר ראובן פדהצור.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…
נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…
יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…