ביה"ס לתקשורת במכללה האקדמית נתניה והמרכז לדיאלוג אסטרטגי במוסד אירחו את ד"ר ויקטור מאייר שונברגר מנהל מרכז המידע וחקר מדיניות החדשנות באוניברסיטה הלאומית של סינגפור שחיבר שיטות ל... שכיחת מידע עודף לנוכח היקפי המידע העצומים המסופקים לנו בעולם האינטרנטי

כלים

ד"ר מאייר שונברגר בחן בהרצאתו את התופעה המפתיעה של זיכרון מושלם בעידן הדיגיטאלי. הוא חשף מדוע אנו מחויבים להכניס מחדש לשימוש את יכולת השכחה שלנו; שכן, הטכנולוגיה הדיגיטאלית מעצימה אותנו בצורה שלא התאפשרה קודם לכן. עם זאת, העצמה זו לא צפתה את ההשלכות לכך: תוכן פוגעני בפייסבוק נשמר במרחב הווירטואלי עבור מעסיקים פוטנציאליים עתידיים. גוגל זוכר כל ערך אותו חפשנו ומתי חיפשנו אותו.

ויקטור מאייר שונברגר עוקב אחרי תפקידה החשוב של השכחה, כפי שהיא באה לידי ביטוי לאורך ההיסטוריה האנושית, מהיכולת להחליט החלטות קשות בעבר ועד למתן ההזדמנות השנייה. מאייר שונברגר בחן את הטכנולוגיה המסייעת לאפשר את השיכחה – היא הטכנולוגיה הדיגיטאלית המאפשרת איכסון זול ושליפה קלה של המידע, נגישות גלובאלית ותוכנות ההולכות ומתחזקות – עם זאת, הוא תיאר את הסכנות הטמונות בזיכרון דיגיטאלי אינסופי. הוא תיאר מדוע זכויות פרטיות המידע ותקנונים שונים לא תמיד יכולים לעזור. הוא מציע פתרון פשוט והוא – תאריך תפוגה על מידע.

את האורח קידמו בדיברי ברכה רקטור המכללה פרופ' ברנרד פינצ'וק, דיקן ביה"ס לתקשורת במכללה פרופ' דב שנער והמנהל האקדמי של המרכז לדיאלוג אסטרטגי ד"ר ראובן פדהצור.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…
מרס 05, 2019

עיצוב גרפי קורסים

העולם המודרני מציע לנו אין סוף קורסים, קורסים בתחומים שונים מהם פיזיים ומהם וירטואליים.…