בעוד חודש מהיום הוא התאריך שקבעה המדינה להריסת שכונת האולפנה בבית אל, אותה בנתה בעצמה לפני 12 שנה. הערב התכנסו לכנס חירום בבית אל כ-70 מתושבי השכונה עם רב היישוב הרב זלמן ברוך מלמד, ראשי האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) וח"כ אורי אריאל, ראש מועצת בית אל משה רוזנבוים ומנכ"ל האיחוד הלאומי נחי אייל

בסיום הישיבה החליטו התושבים על ההודעה הבאה: "שכונת האולפנה בבית אל נבנתה לפני 12 שנה לזכרם של איטה ובנם אפרים צור ז"ל בברכת ראש הממשלה דאז נתניהו על-ידי ממשלת אהוד ברק.

תושבי השכונה אחוזי ביטחון שאמירותיו של ראש הממשלה  בנימין נתניהו בשיחות פרטיות עם 30 השרים והח"כים שביקרו בשכונה, בהן הודיע להם כי השכונה לא תיהרס, תיאמרנה גם בפומבי ויימצא על ידו הפתרון הדרוש להסיר כל איום של הריסה מעל 30 המשפחות ו-150 הילדים תושבי השכונה".

שכונת האולפנה החלה להיבנות לפני כמעט 20 שנה. בשנת 96' נרצחו איטה ובנם אפרים צור הי"ד ע"י מחבלים. רוה"מ דאז נתניהו הבטיח בלוויה בבית אל כי לזכרם תורחב השכונה. ממשלת אהוד ברק יישמה את ההבטחה.

בשכונה יש 14 בנייינים בני 3 קומות, 6 דירות בכל בנין מגורים. השכונה נבנתה על רכס הר בארבע שורות, אחת מעל השניה, באופן מודולורי, החל מהשורה התחתונה כלפי מעלה.

בשנת 99 ממשלת אהוד ברק העניקה תמריצים ומענקים לזוגות צעירים על מנת שיגורו בשכונה. משרדי הממשלה אף סללו כבישי גישה, מדרכות, חיברו לתשתיות מים חשמל גז וטלפון.

בשנת 2008 עתרה תנועת "יש דין" לבג"ץ בשם ערבי שגר בכפר שכן, בטוענה שבמהלך 19 שנות השלטון הירדני ביו"ש הקרקע של 5 מהבניינים נרשמה על שמו ולא על שם קרוב משפחתו שממנו רכש היזם את הקרקע.

לפני כשנה הודיעה פרקליטות המדינה לבג"ץ כי על סמך החלטה של צוות השרים לענייני התיישבות: יעלון, בגין, ברק וצבי האוזר כי בית על קרקע פרטית יוסר, שהיא תהרוס את חמשת הבניינים המאוכלסים ב-30 משפחות עד ל1 במאי 2012.