הזדמנות ראשונה לאכוף את חוק הנכבה. "טקס יום הנכבה הצפוי להיערך השבוע באוניברסיטת תל אביב , מחייב את מערכת אכיפת החוק לפעול לאכיפת החוק"' כך טוענים בפורום המשפטי למען ארץ ישראל

עו"ד אביטל צחור מהפורום המשפטי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בתביעה לאכוף את החוק על אוניברסיטת תל אביב ולהחיל עליה את הוראת סעיף 3ב(ב) לחוק יסודות התקציב, לפיו יש להפחית מן התקציבים המועברים לאוניברסיטה, בשל תמיכתה בציון יום הקמת המדינה כיום אבל (סעיף 3ב(ב)(4) לחוק האמור).

עו"ד צחור כתבה כי "כבעל הסמכות והאחריות לקיומו של שלטון החוק במדינת ישראל, עליך לפעול לאכיפת החוק כאמור ולהורות לרשויות המוסמכות להפעיל את סמכותן כחוק.

בארועי יום הנכבה שיתרחשו השבוע באוניברסיטת תל אביב, מאפשרת הנהלת האוניברסיטה לעמותת "זוכרות" לקיים טקס זיכרון בשטחה, במהלכו תצוין דקת דומייה "לזכר הכפרים שנעלמו"; יתקיים טקס קריאת יזכור "לחיים שנמחקו עם הנכבה" ומספר צאצאי פליטים "שנעקרו" מאדמותיהם בשנת 1948 יספרו על "עולמם של הסבים וסבתות שחרב במלחמת העצמאות".

עו"ד צחור אומרת כי "כמוסד אקדמי ישראלי, הזוכה למימון מן המדינה אל לה לאוניברסיטה לקחת חלק במסע הדה לגיטימציה והחתרנות נגד קיומה של מדינת ישראל, במסווה של שיח אקדמי לגיטימי ואם באוניברסיטה אין מבינים זאת – על היועץ לדאוג לאכיפת החוק ולהבהיר לפרנסי המוסד את חומרת הדברים"