קרדיט תמונה FREEPIK

בין אם מדובר במגפת הקורונה, או במלחמה באוקראינה, נדמה כי בשנים האחרונות אנו מקבלים תזכורת לגבי ההשפעה של שיש למצבי חירום ולאירועים משבשים על הכלכלה הגלובלית ועל תפקודם של עסקים רבים.

קרא עוד...

אפליקציית נוכחות בסלולר

ניהול עובדי שטח הוא אתגר מורכב. בפרט נדרשת מציאת פתרונות יעילים לנושא הנוכחות בעבודה וההימצאות של כל עובד או עובדת במקום שבו הם אמורים להימצא בכל נקודת זמן - כך שהשהות מחוץ למשרד לא תנוצל למטרות אחרות במקום אלה של העסק. כמו בתחומים רבים אחרים, גם בתחום זה טכנולוגיות חדשניות מייצרות פתרונות פרקטיים, ובפרט כדאי להכיר את 3 האופציות הבאות:

קרא עוד...

קרדיט תמונה FREEPIK

סיום שנה אחת ותחילתה של שנה חדשה הוא הזמן הנכון לבנייה של תוכנית עסקית חדשה, ובכלל לשידוד מערכות בעסק, לבחינה של הדברים שהלכו יותר ופחות טוב בשנה החולפת, ולביצוע שיפורים ותיקונים היכן שצריך. התוכנית העסקית נבנית על ידי יועץ עסקי מנוסה המלווה את העסק לאורך השלבים של בנייתה, החל מבדיקה מעמיקה של הפעילויות השונות וההתנהלות השוטפת, ועד לליווי ביישום התוכנית החדשה לאורך השנה הבאה. התובנות וההמלצות של היועץ העסקי אשר נמזגות לתוך התוכנית העסקית יכולות להביא תרומה משמעותית לעסק והגדלה של הרווחיות ואף של המחזור.

קרא עוד...

קרדיט: שאול לנדנר

השנתיים האחרונות הדגימו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים עד כמה חברות וארגונים מושפעים מאירועים משבשים, מצבי חירום ותרחישי קיצון. בין אם מדובר בתרחישים מקומיים - כגון הצפות, שריפות ותקיפות סייבר, לאומיים - כגון איומים בטחוניים שונים, או בינלאומיים - דוגמת מגפת הקורונה על כלל השלכותיה, מתחדדת בקרב רבים ההבנה כי חברות וגופים עסקיים אינם מתקיימים בוואקום, אלא מושפעים מאוד מתרחישי קיצון המתרחשים בעולם, גם אם על פניו תרחישים אלו אינם קשורים אליהם באופן ישיר.

קרא עוד...