אילה נחום לוי. צילום: יח"צ

עבודת הניהול, שבעיקרה קבלת החלטות מתוך תהליך ניתוח מציאות, מאפשרת את מיזעור אי הודאות של המחר בארגון או בחברה, ויוצרת סדר באמצעות בניית צפי מסודר אפשרי. מנהל צריך חזון – מהות הקיום של הגוף המנוהל, ולבנות יתדות בקרקע, שהם תכניות עבודה ותקציב בעולם המעשי, על מנת לאפשר את מימוש החזון הזה, צעד אחר צעד

קרא עוד...

בשנים האחרונות, עובר שוק הפיננסים הישראלי מהפכה של ממש. כפטריות אחרי הגשם, צצים מוצרי פיננסיים רבים ומגוונים המאפשרים לך יותר מאי פעם גמישות רבה בתכנון ההון שלך ומייעדים עבורך אפיקים רבים למימון למגוון רחב של מטרות.

קרא עוד...

בעבר, כאשר היה מדובר על גוף שחור, היה מדובר על חברה או אנשים פרטיים אשר מלווים בריביות גבוהות, כספים שאין עליהם דיווח לרשות המס. כיום עבירות השוק השחור כוללות הרבה מעבר להלוואות בריבית גבוהה וכל מה שמוכר לנו מהעולם הזה. על פי רשות המיסים, כיום קיימות לא מעט העלמות מס של חברות ואנשים פרטיים. העלמות אלו מעידות על תופעת ה"כסף השחור". מדובר על תופעה נרחבת שבלתי ניתן להעריך את היקפה באופן מדויק. אולם, העובדה שקיימים פרסומים אינטנסיביים של רשות המיסים אודות העלמות מס כאלה ואחרות, מעידה על כך שמדובר על תופעה הבאה לידי ביטוי בהיקף משמעותי.

קרא עוד...

אם אתם בעלי עסק וותיק או קיימים מספר שנים בוודאי הצטבר אצלכם מידע עסקי חשוב על לקוחות, הזמנות, נתוני הזמנות ומכירות ואין ספור פריטי מידע חשובים שלאחר ניתוח נכון שלהם תוכלו לקבל החלטות אסטרטגיות חשובות. כיום, למידע הזה יש ערך רב משום שכאשר מזהים דפוסי רכישה ניתן להשתמש בהם על מנת להגביר את המכירות. בנוסף ניתן לגלות מי סוכני המכירות הפעילים ביותר שלכם, באילו ימים הביצועים שלהם טובים יותר ומתי כדאי לפרסם מבצעי למכירות על מוצר עונתי מבוקש.

קרא עוד...

כוח נשי - מגמת עלייה של נשים בעולם התעסוקה

לאורך השנים העולם נע קדימה, אך בכול הנוגע למעמד הנשים במעגל העבודה, הוא נע בקצב איטי במיוחד. עם זאת, כבר אין להתעלם מההישגים האחרונים שנשקפים בתחום, ולו כי בחינה מקיפה מעלה שלא מעט תחומים שנחשבו לאורך שנים כ"גבריים", כיום יותר ויותר מפנים מקום גם לנשים, כך שכבר אין זה מוזר לראות בנישת ההייטק ובמשרדי הפרסום נשים, וכבר אין זה יוצא דופן למצוא נהגות אוטובוסים, מדעניות, מרצות, שופטות, מנתחות וכדומה, ועל כן כיום נשים שייגשו ללמוד מקצועות שנחשבים "גבריים" , ימצאו לא רק חברים, אלא גם חברות לספסל הלימודים.

קרא עוד...

קרדיט : Istock

אחד התחומים המרתקים במסגרת לימודי תואר בכלכלה בכל מוסד אקדמי הוא תורת המשחקים, תחום אשר בזהירות ובביטחון סולל את דרכו ומבטיח את מקומו גם במחלקות אחרות וגם מחוץ לאקדמיה.

קרא עוד...

איך לחסוך בהוצאות השוטפות?

חודש דצמבר וההיערכות לסגירת שנה אזרחית מהווים הזדמנות מצוינת לערוך סדר בכל התשלומים השוטפים שלנו לייעל אותם ולבסוף לסגור את השנה בפלוס. אספנו עבורכם מספר רעיונות, שיסיעו לכם להבין יותר כיצד לחסוך אלפי שקלים בשנה מבלי לרדת ברמת החיים או להשתעבד להלוואות ובנקים.

קרא עוד...