"מאות אנשים כבר חתמו על העצומה שלנו תוך שעות מהרגע שיצאנו איתה, והחתימות ממשיכות לזרום" אומרים היוזמים של מסע ציבורי בדרישה כי ממשלת ישראל תעניק מעמד של חלל טרור להבטום זרהום קרבן הלינץ' בבאר שבע, ותעניק למשפחתו פיצויים בהתאם לכך

"מאז שמענו על המעשה הנורא שנעשה בבאר שבע בידי אזרחים של מדינת ישראל אנו מלאי בושה וחרדה" אומרים יוזמי העצומה. "אפילו אילו באמת היה מדובר במי שביצע פיגוע, ההתעללות האכזרית עד מוות באדם חסר ישע שאינו מהווה שום סכנה ושום איום היתה מהווה מעשה פשע נתעב."

"כאשר התברר שמדובר באדם חף מפשע לחלוטין, מדינת ישראל היתה צריכה לקבל מיד אחריות ולעשות את הדבר המתבקש המינימלי, להכיר בקרבן הזה כנפגע טרור ולהעניק פיצויים למשפחתו. מסתבר שגם לזאת אין מדינתנו מסוגלת, בטיעון פורמליסטי ש'החוק אינו מאפשר'. ההתחמקות הזאת מהווה בעצם את המשכו של מעשה הלינץ', והפעם בידי בירוקרטים חסרי לב בשירות המדינה."

העצומה ממוענת אל נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הרווחה חיים כץ ומנכ"ל הביטוח הלאומי פרופ' שלמה מור יוסף, עם העתק אל נציבות האו"ם לפליטים.

בעצומה נאמר : "הבטום זרהום, אזרח אריתריאה שנמלט מפני משטר מדכא בארץ מולדתו וקיווה לשווא למצוא מקלט בטוח במדינת ישראל, נפל קורבן למעשה לינץ' נורא בבאר שבע. מדינת ישראל נושאת באחריות למותו. אזרחים ישראלים הרגו אותו באכזריות, אזרחים ישראלים שהפכו להמון משתולל, צמא דם וחסר רחמים. פוליטיקאים מן הממשלה וה"אופוזיציה", אשר השמיעו קריאות מפורשות להרוג גם את מי שאינם מהווים איום, שותפים באחריות למותו. המעט מזעיר שיכולה מדינת ישראל לעשות הוא להכיר בו כקרבן טרור ולהעניק למשפחתו את הסיוע המתבקש. אם אי אפשר לעשות זאת במסגרת החוק הקיים, צריך לשנות את החוק המחפיר והמבייש הזה – ומיד! נאמר: פיצויים למשפחתו של הבטום זרהום".