קבלן עבודות הכרייה בחולות סמר, יוסי הראל, הודיע כי היום (רביעי) בבוקר, הוא עומד להתחיל את עבודות הכרייה בדיונות של סמר. אנשי החברה להגנת הטבע ומגמה ירוקה נמצאים כרגע (שתיים בלילה) בדרך לחולות, לנסות ולעצור בגופם את העבודות. אליהם יצטרפו בשטח תושבי הערבה

כלים

הקבלן של כריית החול בחולות סמר, יוסי הראל, הודיע אתמול (שלישי) לרשות הטבע והגנים כי היום (רביעי) בבוקר, הוא עומד להתחיל את עבודות הכרייה בחולות. אנשי החברה להגנת הטבע, בראשות סמנכ"ל החברה, ניר פפאי, ואנשי מגמה ירוקה, בראשות המנכ"ל, מור גלבוע, נמצאים ברגעים אלה (שתיים בלילה) בדרך לחולות סמר, במטרה לנסות ולעצור בגופם את העבודות. אליהם יצטרפו בחולות גם תושבי הערבה.

החברה להגנת הטבע הודיעה השבוע כי היא החליטה שלא לקבל את הפשרה שהסתמנה בנוגע לחולות, לפיה ייכרו כמיליון טון של חול, על פני שטח של כ – 200 דונם, תמורת ניסיון שייעשה מול מינהל מקרקעי ישראל להכריז על יתר השטח כשמורת טבע.

אנשי מגמה ירוקה ותושבי הערבה הצטרפו בהמשך השבוע להתנגדותה של החברה להגנת הטבע לפשרה וגם השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הודיע אתמול (שלישי) כי הוא עומד לצד ארגוני הסביבה במאבקם הצודק למען שמירת ערכי הטבע והנוף שבסמר.

לדברי סמנכ"ל החברה להגנת הטבע, ניר פפאי: "ההחלטה על כריית החול מסמר לוקה בחוסר סבירות קיצוני, אין כל מקום להרס ערכי הטבע והנוף הייחודיים שבסמר, ביחוד לאור העובדה שהוכח כבר כי ישנן חלופות אחרות לכריית החול, טובות יותר, המספקות מענה לטווח הארוך ללא פגיעה אנושה בטבע".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS