בכנס ראשון מסוגו בישראל יגיעו לאוניברסיטת תל - אביב כחמש מאות תיכוניסטים מצטיינים כדי להשתתף ביום עיון שיעסוק במדע וטכנולוגיה בשירות הביטחון. אוניברסיטת ת"א ותכנית תלפיות החליטו במשותף להקים מפעל ייחודי - סדנת יובל נאמן למדע טכנולוגיה וביטחון לנוער, לקידום ולעידוד העיסוק בנושא בקרב בני נוער מצטיינים, באמצעות הרצאות העשרה, הנחיית פרויקטים, ימי עיון ועוד

כלים

המיזם הראשון של המפעל המשותף הוא יום עיון שנתי שיוקדש בכל פעם לנושא אחר. יום העיון הראשון בסדרה יוקדש לנושא "מדע וטכנולוגיה בשירות הביטחון" והוא יתקיים ב – 12 באוקטובר 2010 בשעה 09:00 באודטוריום בר שירה, באוניברסיטת תל אביב.

ביום זה יוצגו בפני בני הנוער טכנולוגיות עתידניות בדגש על טכנולוגיות חלל, מכ"מ וניווט. זאת ע"י מרצים נבחרים מתעשיות ביטחוניות מובילות ובכירים בצה"ל ומשהב"ט המובילים את כיווני הפיתוח של מערכת הביטחון

היוזמה הייחודית היא פרי מפעל משותף של סדנת יובל נאמן למדע טכנולוגיה וביטחון ותכנית תלפיות/ מפא"ת. סדנת יובל נאמן למדע טכנולוגיה וביטחון שפועלת כבר כעשור, בראשותו של אלוף (מיל) פרופ' יצחק בן ישראל, לשעבר ראש מנהל מחקר ופיתוח אמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות שבמשרד הביטחון (מפא"ת) וכיום פרופ' בתחום לימודי ביטחון באוניברסיטת ת"א, וראש המועצה הלאומית למו"פ של מדינת ישראל.

הסדנה חרטה על דיגלה לקרב קהלים מגוונים ללימוד ולעיסוק בנושאים מרכזיים בתחום הביטחון הלאומי של מדינת ישראל הקשורים למדע ולטכנולוגיה. תכנית תלפיות היא תכנית העילית הצבאית-אקדמית. תלפיות, המובלת ע"י מפא"ת, מכשירה זה 30 שנה את טובי בני הנוער לשירות משמעותי כמנהיגים וכמובילים במערכי המחקר והפיתוח של צה"ל ומערכת הביטחון.

בשנים האחרונות יזמה תכנית תלפיות במשותף עם מערכת החינוך את תכנית נחשון, תכנית לפיתוח ולטיפוח בני נוער מצטיינים, היונקת את תפישות ההכשרה והחינוך שלה מתכנית תלפיות.הרעיון מאחורי היוזמה, כך אומר אלוף (מיל.) יצחק בן ישראל לקראת הכנס, הוא: " לחשוף את התלמידים למה שנעשה בתחומים האלה בצה"ל ובתעשיות ולעודד את העמקת הלימוד במקצועות הרלוונטים"

תא"ל (מיל.) יעקב נגל, סגן מדעי לראש מפא"ת, אומר כי: "מפא"ת ותוכנית תלפיות רואים בתוכנית נחשון פלטפורמה חשובה וחיובית לחינוך הנוער לערכים לאהבת המדע והטכנולוגיה ולאהבת המדינה. מפא"ת רואה בכנס זה יריית פתיחה לקידום וקירוב הנוער לנושאי המדע והטכנולוגיה בהיבטים הביטחוניים". הכנס הראשון של סדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון לנוער יהיה סגור למוזמנים בלבד.

מדע וטכנולוגיה בשירות הביטחון

בכנס ייקחו חלק הדוברים הבאים:

ניסים הדס, מנכ"ל אלתא מערכות

תא"ל איתן אשל, ראש מו"פ

ד"ר נפתלי סלע, המדען הראשי של רפאל

סא"ל עפר לפיד, מינהלת החלל, משהב"ט / מפא"ת

ד"ר גבי אביטל, המדען הראשי, משרד החינוך

ד"ר אבי גינזבורג, סמנכ"ל לתוכניות חדשות בהנהלת אלביט מערכות

פרופ' יצחק בן ישראל, אוניברסיטת תל אביב

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יול 02, 2020

תכנון קרייקה בעיצוב פנים

מוצאים את עצמכם מתעניינים בתחום העיצוב? יש לכם טאץ׳ אישי ועין חדה לשלב צבעים? יש בכם…
אפר 23, 2020

ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר

הנהלת מרכז שניידר הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה…
דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…
נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…