נשיא המדינה, שמעון פרס, קיים הבוקר פגישה מיוחדת עם מפקדי כוחות שמירת השלום הבין לאומיים המוצבים בגבולות ישראל. הנשיא ערך לאורחיו סקירה הנוגעת למצבה הגיאופוליטי של ישראל בזירות השונות מול המדינות השכנות, הקרובות והרחוקות, והתמקד באיומי הטרור ובסכנת ההתחמשות הגרעינית האיראנית

בפגישה השתתפו מפקד כוח יוני"פיל מספרד, מייג'ור ג'נרל אלברטו אסארטה קוואס (MG Alberto Asarta Cuevas), מפקד כוחות אונד"וף מהפיליפינים, מייג'ור ג'נרל נטליו סי אקרמה השלישי (MG Natalio C Ecarma III), מפקד כוחות אונטס"ו מנורבגיה, מייג'ור ג'נרל רוברט מוד (MG Robert Mood), מפקד כוח המשקיפים הרב לאומי מניו זילנד ומייג'ור ג'נרל וורן וויטינג (MG Warren Whiting) ותא"ל חסון חסון מזכירו הצבאי של הנשיא.

בפתח הפגישה אמר הנשיא לאורחים: "ארצה להודות לכם על תפקידכם החשוב הנועד למנוע מלחמות. יש לנו הערכה כלפיכם וכלפי החיילים המשרתים תחת פיקודכם, זה לא פשוט לפקד על צבא כל כך מגוון המורכב מלאומים שונים. הרגשתנו היא שאתם עושים זאת בהוגנות, למרות שיש לנו לפעמים הערות, או ביקורת, אך המזרח התיכון לא היה נראה אותו הדבר בלי נוכחותכם." בד בבד הדגיש הנשיא בסקירתו כי התעצמות גופי הטרור באיזור מאיימת על סיכויי השלום במזרח התיכון וישראל אינה יכולה לעצום עין נוכח התחמשות ארגוני הטרור על גבולותיה ובראשם חיזבאללה וחמאס.

מפקדי הכוחות יוניפי"ל, אונטס"ו ואונדו"ף הציגו לנשיא שאלות, סיפרו על רשמיהם בעבודתם היומיומית לשמירה על השלום וציינו בפניו כי הם רואים בכך שליחות וכבוד לפעול בישראל ובמזרח התיכון ולסייע בשמירת הרגיעה.