השבוע יצא לאור הגיליון הראשון של 'סגולה' המגזין הישראלי הראשון להיסטוריה יהודית, אשר יופץ בשלב ראשון ב-50,000 עותקים בשפה העברית והאנגלית בקרב מנויים ישראלים ובקרב יהדות התפוצות.למה שכחו את תרומתה של תל אביב למלחמת העצמאות?מדוע חשבו בני האנוסים בספרד שהאינדיאנים הם צאצאי עשרת השבטים ? ומה גרם לשבי ציון להפר את גזירת הקפאת הבנייה בירושלים בתקופתו של כורש? על אלה ועוד ניתן למצוא כתבות ומאמרים במגזין "סגולה"

כלים

"סגולה" הינו מגזין ייחודי מסוגו המתמקד בהיסטוריה יהודית ומציע מעל מאה עמודי צבע של כתבות, מאמרים, תצלומים ומפות , המספרים את הסיפור היהודי והסיפור האנושי של עם ישראל. עורכי המגזין מדגישים כי היום אין מגזין פופולארי אשר עוסק בהיסטוריה יהודית: "ההוצאות היחידות יוצאות מאוניברסיטאות ומוסדות ציבוריים אך לא קיים פורמט פופולארי אשר פונה לכלל הציבור ועוסק בהיסטוריה של העם היהודי. "סגולה" קם על מנת לענות על לצורך זה". המגזין בשפה העברית יופץ ב-50,000 עותקים, ובגרסה האנגלית ב-15,000 עותקים.

במגזין מופיעים כ-108 עמודי צבע והוא מופץ ב- 50,000 עותקים בשפה העברית והאנגלית למנויים ישראלים וגם בקרב יהדות התפוצות . "סגולה", בהוצאת "תכלת תקשורת" זוכה לשיתוף פעולה עם מרכז זלמן שזר, יד יצחק בן צבי ומוזיאון ישראל. עורך המהדורה העברית של המגזין הוא יואב שורק, פובליציסט ,חוקר ועורך המוסף הספרותי-תורני "שבת" בעיתון מקור ראשון. על המהדורה האנגלית, אחראית העורכת שרה גו' בן צבי .בין צוות הכותבים במגזין ניתן למצוא את ד"ר ניר מן, הנרי גולדבלום, ד"ר ניר רצקובסקי, הרב יעקב מידן, דוקטור חגי מזוז, חיותא דויטש ועוד.

בגיליון הראשון ניתן למצוא כתבות מרתקות על איך התמודד המלך זרובבל עם הקפאת הבנייה הפרסית, ועל תגלית חדשה מתקופת מרד בר כוכבא במערת התאומים. חשיפת העבר היהודי של אוקראינה, וחזונו של מנשה בן-ישראל, תלמיד חכם בן אנוסים שביקש לקדם את גאולת ישראל, שהביא אותו לפעול נמרצות להשבת היהודים אל חופיה הקודרים של אנגליה. בדרך הוא הקים את הדפוס העברי הראשון באמסטרדם והיה לאיש מפתח בעולם של תקוות גדולות ומציאות קשה. כמו כן ביקורת על ספרו של מלווין קונר בנושא יחסו של היהודי אל הגוף ואל הגופניות, ויחסו של העולם אל הגוף היהודי.

בגיליון החגיגי ניתן יהיה לקבל הצצה נדירה אל אוסף העתיקות הגדול של שלמה מוסאיוף מהאספנים הידועים ביותר – והשנויים במחלוקת - של הארכיאולוגיה המקראית. האוסף אשר נמצא בביתו בהרצליה הינו אוסף עשיר, מרתק של ממצאים ופסאודו-ממצאים הסובבים סביב עולם התנ"ך.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS