בימים אלה פתחה 'אגודת אפרת' לעידוד הילודה בקמפיין הגדול ביותר שנערך בישראל למניעת הפלות בלתי הכרחיות, באמצעות חלוקת 1.5 מליון תקליטורים לכל בתי האב בישראל ובהם הסרט 'פרפרים בבטן', החושף שורה של עדויות אישיות של נשים אשר ביצעו הפלה ומביעות צער על ההחלטה וכן מספרות על הסבל הנורא שנגרם להן מכך

כלים

'אגודת אפרת' פתחה בימים אלה בקמפיין הגדול ביותר בישראל למניעת הפלות בלתי הכרחיות. במסגרתו יחולקו לכל בתי האב בישראל תקליטורים עם הסרט 'פרפרים בבטן' המיועד לצפיה מגיל 15 ומעלה - ובו נשים אשר ביצעו הפלות והתחרטו על כך.

"יש לי דודה שעשתה הפלה בגיל 16 והיום רק אחרי 11 הפריות ו-15 שנים היא ילדה בת, כל הבעיות שלה היו בגלל ההפלה". אישה נוספת שביצעה הפלה מספרת בסרט: "הלוואי שהייתי יכולה להחזיר את הגלגל אחורנית ולא להפיל ולפגוע בעוברים, בגלל ההפלות הסתבכתי. כשכבר רציתי ילדים זה לא הלך, הגעתי לבית חולים – ואח"כ כבר לא הריתי"

http://www.youtube.com/watch?v=ooPGxB0Ysxw

הסרטון מכיל גם נשים שברגע האחרון נמנעו מלבצע הפלה ושמחות על החלטתם, והסברים רפואיים של יו"ר 'אגודת אפרת', ד"ר אלי שוסהיים: "המצב שאת נמצאת בו זה מצב רפואי, ולכן לדעתי רק רופאים שיש להם ניסיון במצבים כאלה, יש להם את האפשרות לתת לך את ההמלצה הטובה ביותר במצב הנוכחי. אני עוסק בזה כבר 30 שנים. במהלך הזמן הזה עברו דרכנו עשרות אלפי מקרים ומה שלמדתי מאותם מקרים שבסופו של דבר על אף כל הבעיות שבגללן החליטו לעשות הפלה ובסופו של דבר לא עשו, עדיין אין מקרה אחד שאישה מצטערת על כך שלא ביצעה הפלה. לעומת זאת אלו שכן ביצעו, הניסיון מלמד שרובן הגדול ביותר כמעט 95% מצטערות, זו עובדה"

לתקליטור מצורפת חוברת ובה יומנו של תינוק המתאר את התפתחותו של התינוק מימיו הראשונים ברחם אמו: "היום אני בן 4 שבועות. אמא עדיין לא החליטה לבצע בדיקת הריון. בינתיים לבי מתפתח והוא כבר פועם ומזרים דם דרך כלי דם קטנטנים הפזורים בגופי".

במסגרת הקמפיין יופצו כ- 1.5 מליון תקליטורים ברחבי הארץ. במקביל לסרט שיופץ בתיבות הדואר, ילוו את הקמפיין תשדירים בתחנות הרדיו של רשות השידור והרשות השנייה. כזכור לא מכבר זכתה אגודת "אפרת" בניצחון בבג"צ שהגישה נגד "הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו" ונגד "רשות השידור", ובג"צ חייב אותם להשמיע תשדיר פרסום של האגודה.

לטענת האגודה, רוב הנשים המבצעות הפלה עושות זאת בשל קשיים כלכליים. כדי לסייע לנשים להתמודד עם הקושי הכלכלי ולהימנע מביצוע הפלה, אגודת "אפרת" מעניקה לנזקקות ציוד לתינוק הכולל: מיטת תינוק, אמבטיה, עגלה, וליולדות תאומים - עגלת תאומים, ביגוד, וכן ציוד נוסף הנדרש לתינוק שנולד.

בנוסף מעניקה האגודה מזון לתינוק (מטרנה) וכן טיטולים לתקופה של שנה ויותר, וכן סל מזון עשיר ומכובד למשפחתו לתקופה דומה. את הציוד מקבלות הנשים מכל הארץ ישירות לביתם.

יו"ר "אפרת", ד"ר אלי שוסהיים, אמר על הקמפיין כי "המטרה שלנו ב'אגודת אפרת' מאז ומתמיד היא לתת אך ורק מידע רפואי לאישה הנמצאת במצב הריון, תוך הימנעות מהצד האידיאולוגי של נושא ההפלות, וההחלטה על המשך או הפסקת ההריון היא אך ורק בידי האישה. גם בקמפיין הזה אנו מבקשים להביא לידיעת האשה את המידע הנדרש בטרם תלך לבצע הפלה. לצערי הרב, מידע זה מוסתר ממנה על ידי הרשויות, ולכן אנו נאלצים להביא אותו לידיעתה. הסיסמא שלנו היא - "בגלל כסף לא מפסיקים חיים", ועיקר הפעילות שלנו היא במתן סיוע לנשים הרות שכל הסיבה שהן שוקלות לבצע הפלה היא כלכלית. לכן אנו גם יוצאים בקמפיין ענק, להביא את דבר קיומינו לידיעת כל אשה בארץ. שאם תגיע למצב בו תשקול לבצע הפלה, המידע האמיתי והידיעה על קיומינו יהיו בפניה".