מבנה בלתי חוקי בלוד הציב אתגר הנדסי מיוחד בפני מפקחי מינהל מקרקעי ישראל: שופלים, באגרים, קונגו, 4 משאיות ועשרות אנשי מקצוע לקחו חלק בהריסת המבנה, שהוקם כשהוא חולק קיר משותף עם מבנה חוקי

הריסת בית אל-פקיר בלוד(צילום:מנהל מקרקעי ישראל)

מבנה בלתי חוקי, שהוקם ברחוב יוספטל בלוד כשהוא נשען על קיר משותף עם מבנה חוקי, הציב אתגר מיוחד בפני מפקחי מינהל מקרקעי ישראל, שהתבקשו ע"י עיריית לוד לסייע במימוש צו הריסה שהוציאה עיריית לוד למבנה הבלתי חוקי, שהוקם על אדמות מדינה.

המבנה, בגודל של כ- 70 מ"ר, הוקם לפני מספר חודשים באופן בלתי חוקי, על אדמות מדינה, ע"י בני משפחת אל פקיר, כאשר קיר המבנה הוא קיר משותף עם מבנה חוקי צמוד שהשתייך ל"עמידר".

ההריסה המורכבת והמסובכת, שהצריכה הריסת מבנה ללא פגיעה במבנה החולק עימו קיר משותף, בוצעה ע"י מפקחי מינהל מקרקעי ישראל ועיריית לוד בליווי שוטרי משטרת ישראל ו"גדוד הנדסי", כפי שכינה אחד ממפקחי המינהל את סוללת הכלים ההנדסיים ואנשי המקצוע שלקחו חלק במבצע:

4 משאיות, 2 שופלים, באגר, קונגואים, מסגרים ורתכים, אינסטלאטורים, חשמלאים פועלים ועוד.

במשך יום עבודה שלם פירק צוות המבצע את המבנה הבלתי חוקי והפריד את כל תשתיות המים, החשמל והביוב שהונחו במשותף כדי למנוע נזקים לבניין הצמוד. בשל מורכבות המבצע ביקשה עיריית לוד, שהוציאה את צו ההריסה, את עזרת אגף הפיקוח של מינהל מקרקעי ישראל, הנחשב כגוף המקצועי ביותר לביצוע מורכב ומסובך של עבודות מסוג זה, בביצוע ההריסה.

ממונה הפיקוח במחוז המרכז של מינהל מקרקעי ישראל, אהוד גבריאלי, אומר כי מינהל מקרקעי ישראל

ימשיך באכיפה הבלתי מתפשרת כנגד תפיסת אדמות מדינה ובנייה בלתי חוקית ולסייע בידי הרשויות המקומיות

באכיפת החוק בשטחי המדינה. "הפלישה לאדמות מדינה הפכה למכת מדינה, שצריך להדביר בכל האמצעים, בנחישות ובעקביות, כדי לאותת שלא תהיה העלמת עין מבנייה בלתי חוקית בישראל, גם במקרים שהבונים מקשים ונצמדים למבנים חוקיים כדי להקשות על ההריסה. המינהל ימשיך ויפעיל מדיניות יד חזקה ונחושה באכיפת החוק כדי למנוע השתלטות על אדמות הלאום."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS