מספר ימים לאחר הטבח באיתמר, פונה ישיבת ההסדר במקום  לממשלה בדרישה לקבל אישור לבנות את בית המדרש במבנה של קבע. כבר למעלה מ-4 שנים מחכים בישיבת ההסדר לאישור המיוחל שיאפשר לו לעבור מקרוונים למבנה קבע. בישיבה מסבירים כי בית המדרש החדש יוקדש לזכרו של הרב אודי פוגל, ששימש כרב ומחנך בישיבת ההסדר, ומשפחתו

כלים

ישיבת ההסדר באיתמר מתקשה לעכל את הטרגדיה הנוראית שפקדה אותה. הרב אודי פוגל הי"ד היה אחד מהרבנים הבולטים בישיבה ותלמידיו ומכריו במקום מנסים להתאבל על האבדן. מספר ימים לאחר הטבח באיתמר, דורשים בישיבת ההסדר במקום לקבל את האישור לבניית בית מדרש חדש במבנה קבע.

עד כה, ישיבת ההסדר באיתמר שוכנת בקרוונים ולמרות בקשות חוזרות מזה 4 שנים, עוד לא אושרה בניית מבנה הקבע של הישיבה. ישיבת ההסדר איתמר כוללת בית מדרש וכיתות לימוד וכן פנימייה בה מתגוררים כ-125 תלמידים ולומדים בה כ-170 תלמידים.

ראש הישיבה  הרב תא"ל  אבי רונצקי רב הראשי לצה"ל לשעבר דורש "לתת תשובה ציונית הולמת לטבח האכזרי באיתמר" ומדגיש כי מתכננים להקדיש את בית המדרש החדש לזכרה של משפחת פוגל הי"ד. בימים אלו אף יוצאת ישיבת ההסדר באיתמר בקמפיין פרסומי רחב לאיסוף תרומות למטרה זו.

הרב רונצקי מדגיש כי "לזכר משפחת פוגל הי"ד נמשיך לצמוח ולהגדיל  תורה באיתמר. למענם, נביא עוד אבריכים, תלמידים רבנים ומשפחות ובזכותם נחזק את ההתיישבות ונמשיך לבנות". מאז הטבח, התקיימו בישיבת ההסדר איתמר שיחות וכינוסים רבים עם רבני הישיבה, בוגרים ותלמידים על מנת להתמודד יחד עם החוויה הקשה שעברו.

באיגוד ישיבות ההסדר שלחו מכתב לישיבה באיתמר בשם כלל הישיבות בארץ. איתן עוזרי מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר: "אנו מחבקים את תלמידי, רבני ובוגרי ישיבת ההסדר באיתמר ומחזקים אותם בשעה קשה זו. האיגוד יעמוד לימין הישיבה, ויפעל על מנת לקדם את בנייתו של בית המדרש החדש שיהווה ב"ה אבן שואבת לתלמידים רבים שיבחרו לשלב בין לימוד תורה מעמיק יחד עם שירות צבאי משמעותי".

יוחנן גולדין  תלמידו של הרב אודי פוגל ז"ל מסביר כי תחושת ה"ביחד" מהקלת מעט על תחושת האבל . יוחנן מספר על הרב אודי: "הייתי רואה אותו כל יום גם מעבר לשיעורים. הרב אודי היה דמות עם נוכחות דומיננטית.  דמות מרכזית בחיים שלנו. אנחנו כרגע מפנימים את המציאות ומנסים להתמודד איתה".

בליל שבת לאחר שנודע לנו על הטבח, ישבתי עם חבר  והסברתי לו  כי האדם שאני הכי זקוק  לדבר עימו על זה  הוא  הרב אודי זצ"ל.  כי הוא היה הכתובת לכל  דבר, גם המשברים והקשיים האישיים שלנו וגם האירועים המשמחים ומרגשים.  אנחנו מאמנים כי הזמן, האחדות והאמונה יעזרו לנו לעבור את התקופה הקשה זו. כפי שמשפחת פוגל  בכלל והרב אודי בפרט נהגו בעצמם, אסור להישבר לאחר המשבר אלא להתחזק ולחפש  את המשימה הבאה".