שני חשודים בשנות העשרים לחייהם, חרשים אילמים, נעצרו בחשד לביצוע התפרצויות וגנבה. השיטה - בעוד האחד מסיח את הקורבנות ומנסה לתקשר איתם בשפת הסימנים, השני גונב. שני החשודים, תושבי פזורת אלסייד הבדואית, נעצרו לאחר חקירה מאומצת של פקד אלי כהן וחוקר בכיר רס"מ שי מלול.

DSCF0424בתאריך 12.12.2010 הגיע מתלונן לתחנת משטרת רהט. כשדמעות בעיניו, סיפר לחוקרים כי ציוד וכלי עבודה בערך של אלפי שקלים המשמשים אותו לביצוע עבודתו באחזקת מבנים נגנבו מרכבו. "זו כל פרנסתי וזה כל רכושי, לא אוכל לעבוד ולא אוכל לרכוש עוד כלים" התחנן האיש .בפני השוטרים.

שוטרי תחנת רהט, פקד כהן ורס"מ מלול מיהרו לתחנת הדלק שמחנייתה נגנבו כלי העבודה. מבדיקה דקדקנית של מצלמות האבטחה, נצפו החשודים כשהם מגיעים ברכבם לחנייה, מזהים את הציוד יקר הערך שברכב, ותוך דקות ספורות, בעוד המתלונן עסוק בתיקון במבנה התחנה, רוקנו השניים את רכבו מכלי העבודה.

מחקירת הפרטים שהועלו ממצלמות האבטחה, הצליחו החוקרים להתחקות אחר זהותם של שני החשודים. בפעילות משותפת של בלשי רהט בסיוע שוטרי תחנת עיירות ובלשי רותם נערך חיפוש מקיף בבית שני החשודים. במהלך החיפוש הופתעו השוטרים למצוא מאגר של ציוד וכלי עבודה יקרי ערך החשודים כגנובים: רתכת אלקטרונית במחיר אלפי שקלים הוחבאה בין הבגדים בארון, ציוד הנמצא מתחת למיטה ובמקומות מסתור נוספים בבית.

שני החשודים החירשים- אילמים נעצרו לחקירה. החשודים נחקרו בסיוע מתורגמן לשפת הסימנים. נוכח הראיות שנאספו והוצגו בפניהם הקושרות מעבר לכול ספק את החשודים לדבר הגנבה, לא נותר להם אלא להודות במיוחס להם.

בהמשך החקירה, הצליחו החוקרים לקשור את החשודים לאירוע התפרצות לעסק בב"ש ממנו גנבו כלי עבודה יקרי ערך. כמו כן הודו החשודים במספר גנבות מעסקים בעיר באר שבע. בחקירתם הודו כי ניצלו את מוגבלותם, כאשר אחד גונב והשני מסיח את דעתם של המוכרים.

הרכוש הגנוב הוחזר לבעלים. מעצרם של החשודים הוארך וביום שני, ה- 3 בינואר 2011 ,הגיש עו"ד רובי הברוש מתביעות מרחב נגב כנגד שני הנאשמים כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים.