כלים

בטקס חילופי שרים שהתקיים היום (יום ב', 24.1.2011), במשרד הרווחה בירושלים, אמר ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, שר הרווחה היוצא: "מרגש להיות כאן הבוקר. עברנו שבוע מלא תעצומות. כעת אני נפרד מהמשרד הזה שהיה לי כבית. נקשרתי אליו רגשית ומעשית ואני גאה כי הבאנו אותו למחוזות אחרים. כשנכנסתי לתפקיד לפני כארבע שנים המצב היה שונה לחלוטין: מדבר וציה. אני גאה שהיום אני מעביר לשר משה כחלון משרד עם חזון, יעדים, תקציבים, דרך, קשר עם השטח והציבור."

Avi_Hayun-1616" משה, אתה מקבל היום משרד עם עובדים נפלאים. מצוינים. עם ניסיון עתיר של אתגרים והתמודדויות." אמר הרצוג "משרד הרווחה מעניק שירותים חברתיים ולא רק רווחה. השירותים הללו מרגשים, מעניינים, מאתגרים וללא ספק משקפים את הסיפור המיוחד של מדינת ישראל. בפניך ניצבות מטרות נכבדות וחשובות ואני בטוח שהשקפת העולם הנכונה שלך, שבמרכזה טובת האזרח היא זו שעומדת נגד עינך גם היום. עשית זאת בעולם התקשורת, אני בטוח כי תעשה זאת גם בעולם הרווחה.

ראה בי לוחם נאמן לעולם הרווחה. לא אעשה לך חיים קלים מספסלי האופוזיציה, אבל הכול יהיה לשם שמיים. אני עומד לרשותך לכל פרט קטן כגדול. אהיה תמיד בן למשפחת הרווחה. תודה לך ובהצלחה".

השר משה כחלון, שר הרווחה הנכנס, אמר : "אין ספק, הרצוג, שבתקופת כהונתך כשר רווחה, המשרד הזה קפץ כיתה. הכנסת אותי לכיתה גבוהה – וזה מחייב. אראה הישג אישי בעבודה כשר רווחה אם אצליח להמשיך את הדברים ולהגיע לרמתך כשר רווחה.

הדבר החשוב לי באופן אישי – הוא שמירה על כבוד האדם. אנחנו עוסקים באוכלוסיות שהחיים לא האירו להם פנים. חשוב לי שהאנשים יקבלו מה שמגיע להם ובכבוד.

האדם צריך להיות במרכז. צריך לזכור, לא מדובר בשחקני קולנוע או אנשי עסקים שמבקשים עזרה וסיוע . מדובר באנשים שמדברים מדם ליבם. אעשה הכול כדי שהאנשים אלו לא יסבלו.

אני אומר בברור: הגעתי לכאן כדי לסייע לכם ולקדם את הנושאים החברתיים במקומות שלכם קשה להגיע אליהם – בממשלה, בכנסת, בוועדות. אני מודה לשר היוצא, יצחק הרצוג על שהעלת את המשרד למקום שמאז קודם המדינה לא היה שם. נמשיך את מורשת הרצוג".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS