בהקלטה שהגיעה לידי העיתון 'מקור ראשון' אומר השר: "אם אני חושב שאני רוצה לסייע ליהודה ושומרון, מה אתה רוצה לשלוח לי מנכ"ל שמאלני עכשיו? שכל היום יטרפד לי?"

שר התקשורת, משה כחלון (ליכוד), חשף את דעתו על הקשר שבין מינויים ברשות השידור ובין פוליטיקה. בהקלטה מכנס סגור שהגיעה לידי 'מקור ראשון', מתייחס כחלון להנהלה החדשה של הרשות ומביע שביעות רצון מכך שמדובר באנשים שקרובים לממשלה מבחינה פוליטית או רעיונית.

דברי השר נאמרו בכנס שאורגן על ידי הדור הצעיר בליכוד במוזיאון האצ"ל בתל-אביב, לפני חודשים אחדים. בהקלטה נשמע כחלון מספר לנוכחים בחדר על התרשמותו החיובית מהתהליך החדש שעובר על רשות השידור: "ממש בימים אלו התחלפה ההנהלה ברשות השידור. אני מכיר את הוועד המנהל. אנשים מאוד ערכיים. הרבה יותר ממה שהיה קודם. הממשלה שלנו היא ממשלה לאומית. אני לא מודאג מהמושג פוליטיזציה. אתם שלחתם אותי לעשות משהו מסוים, תנו לי את הכלים. כלים זה אנשים שאני חושב שיכולים ליישם את הדרך שאני מאמין בה ושאתם מאמינים בה. אני לא מודאג מהמילים האלו".

בהמשך דבריו אמר כחלון דברים ברורים עוד יותר בעניין האג'נדה הפוליטית הרצויה ברשות השידור, שתלויה למעשה בגוון הפוליטי של הממשלה: "אם אני חושב שאני רוצה לסייע ליהודה ושומרון, מה אתה רוצה לשלוח לי מנכ"ל שמאלני עכשיו? שכל היום יטרפד לי? אתה רוצה להחליט מי ישב שם? שיהיה השמאל, שישים את מי שהוא רוצה. לכן צריך לשים אנשים עם אוריינטציה שלנו. אני באתי ממפלגה פוליטית. אני לא נבחרתי במכרז. אני נבחרתי בבחירות. נבחרתי על ידי אנשים שמצפים ממני למשהו, וצריך שאנשים שלנו, שחושבים כמונו, יעשו את זה".

כאמור, דברי השר נאמרו כבר לפני חודשים אחדים, אך אפשר להשליך מהם גם לצעדים האחרונים של הממשלה והכנסת בעניין ערוץ 10 ורשות השידור. עם זאת, צריך לציין כי בדיון השבוע בוועדת הכלכלה של הכנסת על עתיד ערוץ 10 התבטא השר כחלון, בניגוד לעמדת חבריו לקואליציה, בעד הצורך לעזור לערוץ להמשיך ולפעול.