כלים

ישיבת הסדר חדשה נחנכה בסוף השבוע בראש עין בנוכחות שר הפנים אלי ישי, שר המדע והטכנולוגיה הרב דניאל הרשקוביץ', ח"כ זבולון אורלב, ראש עיריית ראש עין משה סיני רבנים תלמידים ותושבים רבים. הישיבה, שהוקמה על שם הרב משה בוצ'קו זצ"ל ומהווה שלוחה של ישיבת ההסדר היכל אליהו בכוכב יעקב מונה כ- 15 תלמידים אשר צפויים להתגייס לצה"ל בנובמבר 2012 במסגרת מסלול שילובים

ביום חמישי (1.3.12) נערך טקס הקמת ישיבת ההסדר "אורות משה" במתנ"ס במרכז ראש העין. הישיבה, שהוקמה על שם הרב משה בוצ'קו זצ"ל מונה כ- 15 תלמידים ועשרה אברכים אשר צפויים להתגייס לצה"ל בנובמבר 2012 במסגרת מסלול שילובים. הישיבה הינה שלוחה של ישיבת ההסדר היכל אליהו בכוכב יעקב בראשות בנו הרב שאול דוד בוצ'קו.

באירוע נכחו כ- 350 איש. את הטקס הנחה ראש הישיבה החדשה הרב גלעד חלא. במהלך הטקס אמרו דברי ברכה והודיה לה', רבנים, שרים, ראש העיר ואישי ציבור. במהלך דבריהם חיזקו את פעילותה של הישיבה. נשיא הישיבה הרב שאול דוד בוצ'קו נשא דברים בנושא "וילכו שניהם יחדיו" לכבודה של הישיבה.

במהלך הטקס הוצג סרטון המראה את פעילותה המגוונת של הישיבה בלימוד תורה ובפעילות חברתית בעיר. בסרטון שהוצג נשמעו דבריו של ראש הישיבה הרב גלעד חלא, בדבריו הוזכרה החשיבות של לימוד התורה והפיכתה לתורת חיים.

בדברי ראש העיר מר משה סיני הוזכרה החשיבות של הורדת ההחלטות למעשה. וחשיבותה של ישיבת הסדר בראש העין ותרומתה. כמו כן ראש העיר הדגיש שהוא יזם את הקמת הישיבה על מנת לתת מענה לתושבי ראש העין, וזאת בכדי שלא יצטרכו ללכת למקום אחר. הוא הבטיח שיעשה הכל כדי לבסס את הישיבה כדרכו של עיריית ראש העין - להוריד את הרעיונות למעשה.

בדברי אלי ישי הוזכר שחיזוקה של תורה שומרת על עם ישראל. הוא הדגיש כי בחנוכה ניסו להשמיד את הרוח, ובפורים את הגוף ומה הציל אותנו זו התורה, ולכן הוא מברך את הקמת הישיבה בראש עין שמהווה מוקד חשוב ללימוד תורה בעיר.

יו"ר הבית היהודי, שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ זכה למחיאות כפיים סוערות לאחר שבפתח דבריו הודיע כי תוך כדי האירוע קיבל עידכון מהשר בגין בדבר ההבנות עם תושבי מיגרון.

השר הרשקוביץ הוסיף כי סיעת "הבית היהודי" פועלת לכך שפסיקת בג"צ בנושא חוק טל לא תשפיע על תלמידי ההסדר. לדבריו, "בני ישיבות ההסדר משלבים ספרא וסייפא, מצטיינים בשירותם הצבאי בסדיר ובמילואים, ולא בכדי זכה מפעל ההסדר בפרס ישראל על תרומה ייחודית לחברה ולמדינה.

"בעקבות פסיקת בג"צ נפעל לתיקון מעמדם טרם הגיוס בפועל, כך שמעמדם בתקופה זו לא יהיה כמי ש'תורתו אומנותו' ועל כן פסיקת בג"צ לא תחול עליהם. ישיבת ההסדר תורמת תרומה משמעותית לראש העין בפרט ולמפעל ישיבות ההסדר בכלל".

בדברי הרב אלישע וישליצקי הוזכרה החשיבות שכל הכוחות כולם יתאגדו ויתאחדו יחד לפעול ולהתחזק להמשך צמיחתה של מדינת ישראל.

הרב בוצ'קו דיבר על השילוב בעולם העשייה בין עשיית מירב המאמצים מצד האדם לבין ההבנה שהכל מן שמיא, וכן על האיזון בין החינוך מאהבה ומסגרת.

ח"כ אורלב דיבר על כך שהנה קמה ישיבת ההסדר ה-62 וכמה משפיעה הציונות הדתית בכל מכמני החיים. אורלב ציין כי ישיבות ההסדר בכלל וישיבת ההסדר בראש עין מהוות את השילוב הראוי והרצוי בין לימוד תורה לשירות למדינה. במהלך דבריו של מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר מר עוזרי נשמעה הרוח של ישיבות ההסדר המחברת בין תורה וחיים תורה וצבא.

הערב הונעם בקטעי שירה ונחתם בעלייתם של כל צוות הישיבה ותלמידיה לשירת אני מאמין והתקווה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS