אורי שחר, תושב העיר אילת בעל הכרם

לאחר שהיה הראשון להקים יקב באילת הגשים תושב העיר – אורי שחר חלום והקים את הכרם הראשון באילת. אורי שחר, תושב העיר אילת ובעל יקב מקומי בו הוא מייצר יינות עטורי פרסים, חנך היום את הכרם הראשון באילת הממוקם בכניסה לעיר מול קיבוץ אילות. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שליווה את תהליך ההקמה מראשיתו, זכה לשתול את הגפן הראשונה בכרם המשתרע על שטח של 18,000 מ"ר בה יישתלו 3,000 גפנים.

קרא עוד...

צילום: אסף לוי

ניחוח צרפתי במתחם עופר חונים קונים - במסגרת שבוע הקולינריה הצרפתי: משלחת של יצואני מזון ומשקאות ושפים מובילים מצרפת הגיעו לביקור במתחם. שבוע הקולינריה הצרפתית בישראל יוצא לדרך בפעם החמישית ולרגל המאורע הגיעה משלחת של יצואנים מובילים מצרפת בתחום המזון והמשקאות, לביקור בסניף בנא משקאות במתחם חונים קונים בראשון לציון.

קרא עוד...

בירה מהחבית

כל פאב, מסעדה ואפילו בתי קפה היום, מחזיקים חביות בירה מהן הם מגישים ללקוחות שלהם בירות בכוס. לפעמים זו כוס שמוגדרת רבע ליטר, לפעמים שליש ליטר, חצי ויש מקומות שאפילו מגישים כוס של ליטר למי שמעוניין. בגרמניה אגב, נהוג להגיש גם בירה בכוס של שני ליטר.

קרא עוד...

יום שישי ה-13 ביקב ויתקין – טעימות יין בשיתוף קייטרינג Meat n'sweets

יום שישי ה-13 ביקב ויתקין – טעימות יין בשיתוף קייטרינג Meat n'sweets יקב ויתקין, חלוץ היינות הים תיכוניים בישראל מקבל את השבת עם בשר ויין. יקב ויתקין שהשיק לאחרונה את מרכז המבקרים החדש, סדרת היינות הכשרים בסדרת "מסע ישראלי" ונחשב לאחד מהיקבים המרתקים ביותר בישראל המתמחה בייצור יין מזנים ייחודיים ומקוריים, עורך אירוע שכולו יין איכותי וייחודי לצד בשר משובח.

קרא עוד...

לאור ההצלחה הגדולה של המחזור האחרון, ייפתח בקרוב ע"י מ.ט.י גליל מערבי קריות ביקב הלימודי הייחודי שבבעלותו מחזור נוסף של קורס תיאורטי ומעשי לייצור יין, בהנחיית והדרכת מיטב הייננים בארץ ובהובלתו של היינן ראשי של יקבי בנימינה יפתח פרץ, שיאפשר למשתתפים התנסות בתהליך יצור מקצועי של עולם היין, תוך למידה מקצועית וליווי מקצועי וצמוד ברמה הגבוהה ביותר

קרא עוד...

חגיגות הבציר ביקב ויתקין

חגיגות הבציר ביקב ויתקין ייערכו ביום שבת ה-24 לספטמבר בשעה 19:30

באירוע ראש השנה המסורתי יחגגו ביקב ויתקין גם את אמצע הבציר; במקום תיערך טעימת יינות ממגוון יינות היקב; טעימה ייחודית של יינות בתהליך;שיתוף פעולה עם קייטרינג MEET & SWEET

יקב ויתקין, חלוץ היינות הים תיכוניים בישראל, השיק לאחרונה את מרכז המבקרים החדש ואת הסדרות החדשות של היינות הכשרים בסדרת "מסע ישראלי". בראש השנה הקרוב משפחת יקב ויתקין תערוך אירוע טעימות חופשי של יינות היקב לצד כיבוד קל וסיורים ביקב ובחדר החביות.בנוסף, היקב יארח את קייטרינג MEET&SWEET עם 4 עמדות אוכל מפנקות בעלות של 30 ₪ למנה. כמו כן, במסגרת האירוע בלבד, ניתן יהיה לטעום יין בתהליך על מנת להתוודע להליך הכנת היינות.

היקב יציע את מגוון היינות שלו במחירי חג מיוחדים במסגרת ערב זה בלבד.

שרונה בולוגולובסקי, מנכ"לית יקב ויתקין אמרה כי "מעבר לשמחה הגדולה של לפתוח שנה חדשה באירוע שהפך אצלנו ביקב למסורת, האירוע מאפשר בכל פעם מחדש לקהלים הולכים וגדלים להיחשף למגוון היצע היינות של היקב. אנו ביקב גאים גם בקידום תרבות יין שממוקדת בהנאה ונינוחות. שוק היין בישראל התבגר ונפתח לטעמים שונים ודרישות גבוהות מצד צרכני היין בישראל. במקביל לגידול בשוק הזה, שני המועדים העיקריים בשנה, בהם הציבור רוכש יותר את רוב היינות הם חגי תשרי ופסח ולכן אירוע בראש השנה עולה גם על הצורך הזה של קהל לקוחותינו".