היו"ר ח"כ אמסלם: "לא מוכן להשתתף בהצגה רדודה. מי שרוצה דיון ענייני שלא יחפש כותרות ויחזור לדבר. הדיון הוא לא על דת אלא על האפליה בעליה להר הבית" ,ח"כ זחאלקה כינה את ח"כ גל פאשיסט ח"כ גל: "תוציאו את המחבל"

ועדת הפנים והגנת הסביבה התכנסה לדיון סוער בהצעות לסדר היום של חברי הכנסת ינון מגל (הבית היהודי) ומיקי מכלוף זוהר (הליכוד) בנושא האפליה נגד יהודים העולים להר הבית. היו"ר ח"כ אמסלם הזהיר את חברי הכנסת מספר פעמים כי ינעל את הדיון אם ימשיכו להתפרץ וביקש לקיים דיון תרבותי.

ח"כ מגל: הדיון נובע מהמצב הבעייתי בהר הבית, בו יהודים רוצים להתפלל ולא יכולים לעשות זאת. זכותם של יהודים להתפלל על ההר והמטרה הראשונה שלנו צריכה להיות שמירה על סדר ולאפשר ליהודים לעלות בשקט ובחופשיות. אני מצפה מהמשטרה שתרחיק את המורביטאט מידית ואפילו לצמיתות מההר. האכיפה צריכה להיות חד משמעית".

ח"כ מכלוף זוהר: אני מכבד את האסלאם ומבקש שיכבדו את דתי חזרה ויאפשרו למי שרוצה להגיע למקום הקדוש לו. זה אבסורד שבמדינה שלך לא מתאפשר לעשות פעולה מינימאלית כלפי הקדוש ברוך הוא. יש חשש אמיתי לחופש הדתי שלנו באזורים הקדושים לנו. ליהודים מאפשרים לעלות רק בשעות מוגבלות והרבה פעמים מונעים גם זאת. למה לא מאפשרים לי להגיע למקום הקדוש לי? אני לעולם איני מתנגד לשום פולחן דתי, עבור כל הדתות".

ח"כ מסעוד גנאים (הרשימה המשותפת), העיר כי "יש רבים מהגדה המערבית שנמנע מהם חופש פולחן".

ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני): "אני מצר על הניצול הציני של ועדת הפנים. אתם מעלים את הסוגיה בפעם ה-16 בשנה וחצי האחרונות. הדברים נאמרו כבר ונחרצו המשטרה וכוחות הביטחון החליטו שהמצב הנפיץ צריך להסתיים ויש להחזיר את המצב לקדמותו, לסטטוס קוו. אנחנו על סיפו של חודש הרמדאן הוויכוח תמיד לגיטימי אבל העיתוי של הדיון אומלל. הוא מכניס לסחרור ולספינים את כל העוסקים בנושא".

ח"כ מגל, התפרץ לדבריו: "ולתת למשוגעות עם המסכות על הפנים להמשיך להתפרע?

ח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת): אנחנו נדרשים מדי כמה זמן לדיון שנועד לשנות את הסטטוס קוו. הנושא רגיש ויש פה פירומאנים שרוצים לקבל כותרות על הפטריוטיות שלהם. גדול הרבנים מתנגדים לנושא והם מונעים בכך אסון גדול. אין בעיה לבקר באל-אקצה אם אלו לא ביקורים פרובוקטיביים, בהצהרה שבאים לחלק את אל-אקצה. זה לא יהיה. אתם אומרים שהמוסלמים יסכימו אבל הם לא יסכימו לעולם. מי שמנסה לעשות את זה בכוח שופך דם. אנחנו נגד שפיכות דמים".

ח"כ גל הזדעק: אתה מאיים? הנה הטרור. מי פה הריבון? הר הבית לא כבוש, הוא משוחרר והוא שלנו. חצוף, אל תאיים עלינו בדם. מי אתם בכלל? זה שלנו ולא תשנו את ההיסטוריה. הר הבית בידינו צריך להיות הלכה למעשה".

ח"כ זחאלקה צעק לעברו: "גס רוח. הוא פנה לעבר יהודה גליק "שפכת הרבה דם" וקרא ליו"ר ח"כ אמסלם: "תגן עליי מפני פאשיסטים"

ח"כ גל דרש "להוציא את המחבל מפה"

הח"כים הערבים דרשו מח"כ גל לחזור בו. והוא השיב "לא חוזר בי. אל תהלכו איימים בטרור. אתם יכולים לפנות לוועדת האתיקה. את ההצגות ואת הטרור שלכם תעשו ברמאללה, לא פה".

ח"כ מכלוף זוהר: "זה מה שהם רצו – להפסיק את הדיון".

היו"ר ח"כ אמסלם נעל את הדיון

בדיון השתתפו בנוסף הח"כים דני עטר (המחנה הציוני), עבד אל חכים חאג' יחיא (הרשימה המשותפת), בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), אוסמה סעדי (הרשימה המשותפת)