יום ירושלים

(תרבות)
למעשה ההצעה מבקשת להוסיף את מועד זה ליום העצמאות, פורים, יום ירושלים, ערב המימונה ול"ג בעומר בהם לא חלים הוראות החוק למניעת מפגעים

הצעת חוק המבקשת להתיר את חגיגות ערב השנה האזרחית החדשה עד שעה מאוחרת – תעלה מחר להצבעה בכנסת יוזם החוק, ח"כ יואל רזבוזוב 'יש עתיד': "לכל אזרחי המדינה, אלו שעלו לישראל ואלו שנולדו פה, מגיע לחגוג את ערב השנה האזרחית החדשה מבלי שיסגרו להם את המסיבה באמצע". מחר תעלה לקריאה טרומית במליאת הכנסת, הצעת חוק שתאפשר את חגיגות ערב השנה האזרחית החדשה מבלי לעבור על הגבלות הרעש הקבועות כיום בחוק. הצעת החוק, אותה יזם ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד') מבקשת להסיר את ההגבלות על חגיגות ועל השימוש באמצעי הגברה מעבר לשעה 23:00 בערב השנה האזרחית החדשה – ערב ששיאו מגיע, כידוע, בחצות הלילה.

(נדל"ן)

רשות מקרקעי ישראל נענתה לבקשת עיריית ירושלים להקצות לה לכבוד יום ירושלים חמישה מתחמי חינוך ותרבות. זאת על פי הנחיית ממשלת ישראל במסגרת הפעולות שהממשלה יוזמת לחיזוקה של ירושלים ועל מנת להתניע תהליך צמיחה כלכלית בבירה. ההחלטה תובא לאישור מועצת מקרקעי ישראל .

(דעות)

אז זהו.. בשעה רעה ובלתי מוצלחת, יש לנו ממשלה חדשה, "רזה" בח"כים ו"שמנה" בשרים ובסגני שרים. הואיל והיא נולדה בחטא היהירות ותוך פגיעה אנושה בחוק יסוד, לא אוכל, עם כל הצער שבדבר, לאחל לה אריכות ימים. יחד עם זאת אני מאחל הצלחה בתקופה הקצרה שבה היא תכהן (כך לפחות אני מקווה), שהרי אם נרצה או לא נרצה, זוהי הממשלה של כולנו והצלחתה היא הצלחתנו. אשר על כן, אניח הפעם לביבי, ואפילו לשרה אותה "זכינו" לראות השבוע כשהיא מככבת בכל מסכי הטלוויזיה, במלא נוכחותה המגלומנית. במקום זה אתייחס לאירוע המרכזי שיפתח את השבוע הבא עלינו לטובה, הלא הוא "יום ירושלים".

(דעות)

גוש שלום לקראת יום ירושלים: "לבטל את השקר – זהו חג למתנחלים ולגזענים, בו הם מקבלים רשיון להתנכל לתושבים הפלסטינים"

(הופעות ואירועים)

ב- 31.5.11, ערב יום ירושלים, בין השעות 16:00-22:00 יצדיעו תנועות ואירגוני הנוער לירושלים באירוע חגיגי במסגרת שבוע החינוך, במעמד ראש העיר מר ניר ברקת ובהשתתפות 3,000 בני נוער