במסיבת עיתונאים שהתקיימה הבוקר מול הכנסת הודיעו יוזמי המחאה על עליית שלב. בעקבות הפגנת חצי המיליון יוזמי המחאה בשיתוף עם צוות המומחים הציבו דרישה חד משמעית לתקציב חברתי חדש. במסיבת העיתונאים הוכרז כי מעתה לא יאפשרו לשום חבר כנסת או שר להתעלם מהדרישה לתקציב חדש. צוות המומחים גיבה את הדרישה בנתונים ובעבודה מקצועית שמראה כיצד ניתן להרחיב את התקציב מבלי להגדיל את הגירעון

דפני ליף: "העם לא דורש פירורים. שמונים וחמישה אחוז מהציבור דורשים מהממשלה טיפול עומק בבעיות היסוד של החברה הישראלית."

פרופ' אביה ספיבק: "בעשור האחרון לא היתה עלייה בשכר הריאלי של העובדים למרות העלייה בפריון. המחנק שחש מעמד הביניים יש לו ביסוס אמיתי. זו לא מחאה של ילדים מפונקים. הטענה המרכזית נגד מובילי המחאה היא שאי אפשר לטפל ברצינות בבעיות בגלל מגבלות כלכליות. או תותחים או חמאה, מסבירים לנו כלכלנים מדופלמים. אם ננסה לעשות יותר תררץ המסגרת. נידרדר למצב של יוון חלילה. אסור לפתוח את התקציב נקודה. ואנחנו אומרים כאן במלוא סמכותנו המקצועית והידע שרכזשנו עם השנים, בתפקידים שמלאנו באוצר ובבנק ישראל, שראשי המחאה צודקים: אפשר וצריך לפתוח את התקציב. אפשר להרחיב את ההוצאות בתקציב מבלי לסכן כלום."

יונתן לוי: "עד היום רוב רובם של נבחרי הציבור ראו את גל המחאה והזעם, שמעו את הדרישות- ושתקו. חלקם התחמקו בתקווה שמחאה תתמסמס, חלקם המשיכו את חופשותיהם בחו"ל, וחלקם פשוט לא מצאו לנכון להביע עמדה. החל מהיום יצטרך כל חבר כנסת לתת דין וחשבון לציבור וכל שר יחוייב לקחת אחריות: האם הוא תומך בתקציב חברתי לשנת 2012 או מתנגד לו. נעבור בין כל נבחרי הציבור, בכל המפלגות כולן, ונוודא שהפעם יספקו לנו תשובה ברורה."