כלים

גינה  קהילתית - הינו שטח ציבורי שאותו מקצה העירייה לתושבי השכונה, שאמורים לפתח גינה ולגדל בה גידולי פירות וירקות, שתילים ופרחים. הגינות הקהילתיות, שחודרות לישראל, משמשות כריאה ירוקה בלב השכונה והופכות למקום של מפגש ועשייה קהילתית מחזקת, שתושבי השכונה מפיקים דרכה איכות חיים, קשרים חברתיים - וחסה. בחודש האחרון נפתחו גינות קהילתיות ראשונות באור עקיבא, אשקלון ועכו

העירייה מקצה בתחילה את השתילים , מים, מחסן, כלים ומלווה את התושבים לאורך כל הדרך ע"י בעלי מקצוע עד לפיתוחה במטרה לשפר את  איכות חייהם של תושבי השכונה. הפרויקט החדש והניסיוני בעיר אשקלון  יתקיים ברחוב  ביאליק בבניינים 26,28, ו 30 בעיר.

בטקס הפתיחה נכחו סגנית רה"ע  סופיה ביליין, הממונה על איכות הסביבה בעיר יורם שפר, מנהל מחלקת העבודה הקהילתית דוד וולפסון, סמי אברהם העו"ס השכונתי ותושבי השכונה.

במהלך הטקס הוסבר לתושבים על חזון הגינה הקהילתית  התקיים הפנינג לילדי השכונה. בחודש יולי יתקיים עבור תושבי השכונה סיור לירושלים לראות גינה קהילתית בשלבי התקדמות.

סופיה ביליין סגנית ראש העיר מספרת: "עוד בכניסתו של רה"ע בני וקנין לתפקיד  ערכנו סיור בשכונה, הוא העלה את הרעיון להקים גינה קהילתית , לפני כחודש נפגשנו עם נציגי השכונה  והחלטנו להקים את הגינה הקהילתית הראשונה בעיר".

הממונה על איכות הסביבה בעיר יורם שפר: "הגינה הקהילתית  הינו פרויקט  מיוחד הבא לשפר את איכות החיים שלנו, כמו שיש מתנ"ס קהילתי שמחבר בין תושבי השכונה נכון יהיה גם להקים גינה קהילתית  שתסייע לחיבור בין תושבי השכונה ושיפור איכות חייהם".

בימים אלה הקומה גינה קהילתית ראשונה גם בעיר עכו,  במועדון לקשישים במגזר הערבי בעכו בעתיקה המופעל באמצעות עמותת "אל ראיה" ומינהל הרווחה בעירייה. הפרויקט יצא לפועל בתמיכתו של ראש העיר שמעון לנקרי, בסיועו של עוזר ראש העיר דוד חזן ובמימון העירייה והחברה להגנת הטבע. הפרויקט הינו המשך לרצף העשייה של גינון קהילתי בכיכר הסמוכה למועדון.

סטודנטית לעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת חיפה, אחלאם קסיס המודרכת ע"י עו"ס ישראלה בביץ הפעילה את הקשישות המבקרות במועדון באמצעות סדנאות ופעילות יצירתית סביב נושא צמחים, יצירה על אדניות וכדים, שתילה ומשמעות הקשר בין האדם לטבע.

הקשישות נרתמו לעשייה והביעו התעניינות ורצון רב להשתתף בפעילות. החוויה הייתה מעשירה ולוותה בסיפורי חיים מרתקים. הגינה הממוקמת במרפסת האחורית של המועדון הפכה להיות לאבן שואבת ופינת חמד לקשישות המבקרות במועדון.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS