שיפוץ חדר האמבטיה הינו אחד האתגרים הגדולים ביותר לביצוע. חדרי האמבטיה הם כיום חללים הזוכים לפוקוס רב בתהליך השיפוץ וניתן להמריא איתם מבחינת עיצוב ודמיון. זהו פרויקט מורכב שכרוך בהרבה מאד תכנון, מחשבה וגם בהשקעה כספית ובכל זאת ניתן לבצעו באופן חכם ויעיל. חדר האמבטיה אמור להיות פרקטי מחד, אך מפנק מאידך, כך שהאתגר הוא ביצירת חדר נוח לשימוש, ובו זמנית חדר שכיף ונעים להכנס אליו ולשהות בו

כלים

שאול סלם, מנכ"ל פורטל adira.co.il מעניק מגוון טיפים לעיצוב ושיפוץ חדר האמבטיה.

1.כדי לתכנן נכון את חדר האמבטיה, חשוב להגדיר את הצרכים שלנו והפונקציות החשובות לנו בהתאמה לצרכינו. ראשית, האם מדובר בחדר לילדים או למבוגרים, שכן הדבר משפיע על גובה הכיור, הברזים ואפילו מתגי האור, וכן על יישום תקני בטיחות בחדר. יש להחליט מראש האם רוצים אמבטיה בחדר או מקלחון, האם משלבים בחדר האמבטיה אסלה או שממקמים אותה בחדר נפרד, האם רוצים בחדר כיור אחד או שניים והאם ממקמים בחדר האמבטיה מכונת כביסה או מייבש כביסה.

2. חשוב לזכור שאת הצרכים והרצונות כדאי לרשום לפי מידת החשיבות – מהחשוב ביותר לפחות חשוב. זאת מאחר והצרכים והרצונות מוגבלים לא פעם על ידי גודלו של החדר, ולעיתים לא ניתן לממש את כל הרצונות.

3. במידה ואנו רוצים לשפץ את חדר האמבטיה ובתקציב לא גדול, מומלץ לקבל ייעוץ חד-פעמי של אדריכל או מעצב פנים, כאשר התשלום הוא על כל שעת ייעוץ. התייעצות עם מעצב פנים תתרום להבנת הפוטנציאל הקיים בחלל שעומד לרשותנו.

4. לפני שניגשים לבחור ברז צריך להבין איזה כיור אנו רוצים, אם בחרנו כיור בהתקנה שטוחה- יהיה צורך להתקין ברזים נמוכים, לעומת זאת אם בחרנו כיור מונח, יהיה צורך להתקין ברזים גבוהים.

5 יש לזכור כי מדובר בעולם שכולו עיצוב, ולקחת בחשבון כי יש מגוון טרנדים עכשיווים ולכן יש לעשות היכרות עם שוק המוצרים, לראות אולמות תצוגה ולהכיר טרנדים מובילים.

6.כשמדובר בשיפוץ אמבטיה הכולל החלפת צנרת מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור.

7. מומלץ לשלב מראה התורמת לתחושה של חלל גדול יותר.

8. יש להשקיע מחשבה בתאורה, לפעמים שינוי בתאורה הוא השינוי המשמעותי ביותר בעת השיפוץ.

9. חשוב לבחור שיפוצניק שיש עליו המלצות! מומלץ ללכת ולראות עבודות של השיפוצניק טרם הסכם העבודה.

10. כדי ליצור אוירה יוקרתית ללא תקציב רחב ניתן לבחור אריחים חלקים ונקיים מסדרות לא יקרות ולהוסיף להם דקורים או פסיי קישוט שיעניקו מראה חדשני ויוקרתי.

Adira.co.il מקבוצת דפי זהב ומרכז הבניה הישראלי הינו פורטל מוביל המרכז את כלל התחומים הנוגעים לעיצוב, אדריכלות, שיפוץ, בניה וחידוש הבית. הפורטל פונה לקהל פרטי של משפצים, בונים ומעצבי בתים וכן ולסקטור מקצועי המספק שירותים בתחום כגון אדריכלים, מעצבי פנים, ובעלי מקצוע.

לאתר Adira.co.il

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS