יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה:'יש להעמיד את ראש הממשלה לדין בגין הסתה ולשון הרע'

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה
יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה

אתמול (יום ב'), ביום פתיחת מושב החורף של הכנסת, נאם ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו, נאום ובו טען כי: ״הנהגה מסיתה של אנשים, אנשי בל"ד הקומוניסטים, שמאחוריהם שובל של דגלי דאעש״.

בתגובה לדבריו פנה היום יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה כי נתניהו יעמוד לדין בגין הסתה לגזענות ולשון הרע.

מתוך המכתב:

"על כן, במקום להפיץ שקרים, היה על ראש הממשלה לגבות את חברי הכנסת מטעם ״הרשימה המשותפת״ אשר מגנים בכל תוקף את ארגון הטרור דאע״ש ומתנגדים מעל כל במה להרג חפים מפשע ולשפיכות דמים.

לאור המצב המתוח בו שרוי האזור בכלל והחברה בישראל בפרט, דבריו של ראש הממשלה נופלים בגדר הסתה לגזענות, ומקבעת סטיגמות שקריות. במיוחד לאור העובדה כי חברי הכנסת של ״הרשימה המשותפת״ מייצגים את הרוב הסוחף של הציבור הערבי בישראל."

ח"כ עודה, אמר בתגובה להגשת המכתב: "במקום לגלות אחריות לגודל השעה והסכנה בה כולנו נמצאים, ראש הממשלה בוחר לנצל את הבמה של הכנסת על מנת להמציא עלילות דם והלהסית כנגד ציבור שלם, במה שקשה לראות בו אלא נסיון מכוון להגברת הלהבות והשנאה שגם ככה משתוללת ברחובות. ראש הממשלה מטיל רפש על מנת לברוח מאחריותו למצב ומהמסקנה הבלתי נמנעת שמנהיגותו היא שהובילה אותנו לכאן."